Cameron Bright 

Cameron Douglas Crigger

6,5
1 969 ocen gry aktorskiej
Cameron Bright
Cameron Douglas Crigger, znany jako Cameron Bright (przyjął panieńskie nazwisko matki), przyszedł na świat 26 stycznia 1993 roku w Victorii (Kanada). Bardzo wcześnie rozpoczął aktorską karierę. Zadebiutował w wieku siedmiu lat w "Reniferach Świętego Mikołaja". Później pojawił się w wielu reklamówkach i epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych ("Cień anioła", "Niesamowite opowieści"). Praca Camerona była ważna także ze względów ekonomicznych (jego ojciec opuścił rodzinę, gdy chłopiec miał dwa lata). W 2004 roku Bright dostał się do obsady "Godsend" z Gregiem Kinnearem i Robertem De Niro. Obraz zebrał fatalne recenzje, ale młodego aktora zafascynowała praca z tak wielką gwiazdą jak De Niro. Dzięki roli w "Narodzinach" Jonathana Glazera Bright stał się jednym z najgorętszych młodych nazwisk Hollywood. Otrzymał też nominacje do Saturna i Critics' Choice. Obraz wzbudził kontrowersje scenami, w których Nicole Kidman i Cameron wystąpili razem w czasie kąpieli oraz ich pocałunek. W 2006 roku Bright wystąpił w filmie "X-Men: Ostatni bastion". W kolejnych latach zagrał m.in. w "Juno", "Sadze "Zmierzch": Księżycu w nowiu", "Sadze "Zmierzch": Zaćmieniu" czy serialu "Motyw".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 stycznia 1993

miejsce urodzenia: Victoria, Kanada

wzrost: 175 cm

Ma starszego brata Bryce'a
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jak Eminem

Ludzie o co tyle caosu każde z was ma o nim inne zdanie chlopak jak chłopak i tyle a ci co go nie lubią wypiszą się i dadzą sobie wtedy na luz.

Czy dobrze pamietam ze gral dwa razy w serialu gwiezdne wrota jakiegos tam obcego ktory byl w ciele chlopca i zakochal sie w Samancie Carter?

Lubię go. Fajnie odtwarza role,które mu powierzaja. Filmy w których gra nie są może zbyt ambitne, ale on jako aktor jest wiarygodny.

Niesamowita rola.. Jak się nie mylę to był w dwóch scenach i nie miał ani jednaj linijki
tekstu. Jedyne co robił to dziwnie układał ręce i robił głupie miny po czym stracił głowę.
Dakota Fanning chociaż dwa razy mogła powiedzieć słowo "Pain". Ale jemu werbalny
przekaz treści w ogóle nie jest potrzebny żeby...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones