Mischa Barton 

Mischa Anne Marsden Barton

6,7
1 603 oceny gry aktorskiej
Mischa Barton
Mischa Anne Barton przyszła na świat 24 stycznia 1986 roku w Londynie. 
Jej ojciec jest Brytyjczykiem, a matka Irlandką. Jej rodzina przeniosła się do Nowego Jorku kiedy Misha miała 4 lata.

W wieku 8 lat, Mischa i jedna z jej sióstr zostały wysłane na letni obóz. Jednym z tamtejszych zajęć było pisanie własnych monologów, które miały być zaprezentowane przed rodzicami. Mischa napisała utwór o żółwiach. Wywarł on na słuchaczach takie wrażenie, że agent, który przysłuchiwał się monologowi powiedział jej rodzicom, że Mischa będzie gwiazdą. Jej rodzice byli przejęci tą sytuacją, jednak jednocześnie zastanawiali się, czy to jest właściwa droga dla ich córki.

Kariera Barton rozpoczęła się, kiedy miała 9 lat na scenie nowojorskiego teatru, gdzie otrzymała główną rolę w przedstawieniu Tony'ego Kushnera "Slavs". Następnie grała w takich przestawieniach jak: "Where the Truth Lies", "One Flea Spare" i "Twelve Dreams". Poza tym wzięła udział w Shakespeare Festival, który odbył się w Nowym Jorku.

Jej telewizyjny debiut miał miejsce w 1996 roku w serialu "All My Children", gdzie wcieliła się w rolę Lilly. W 1996 roku wystąpiła w swoim pierwszym pełnometrażowym filmie "Un Angelo a New York". W 1999 roku dostała rolę w filmie "Szczeniaki". Jest to uwspółcześniona wersja "Bonny i Clyde'a". Mischa zagrała w nim dziewczynę, która ze swoim chłopakiem napada na bank. W tym samym roku zagrała epizody w "Notting Hill" oraz w thrillerze "Szósty zmysł". Wystąpiła u boku takich gwiazd jak: Hugh Grant, Bruce Willis i Julia Roberts. W 2000 roku zagrała w "Bezwiednych figlach - O czym się nie mówi", w thrillerze "Bestia" oraz tytułową Frankie w "Frankie i Hazel". Sławę przyniosła jej rola Mary "Myszki" w dramacie obyczajowym "Zagubione" opowiadającym o zakazanej miłości dwóch nastolatek. W tym samym roku aktorka zagrała w kolejnym dramacie "Naiwna" i  w "Julie Johnson". W 2003 roku przyjęła rolę Marissy Cooper w kultowym serialu dla młodzieży "Życie na fali".

Mischa poza występami na ekranie, prezentuje się na wybiegu. Jest twarzą serii kosmetyków Neutrogena. Jest uważana za jedną z najładniejszych aktorek młodego pokolenia.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 stycznia 1986

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

Teen Choice
Zdobyła 2 nagrody Teen Choice, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma dwie siostry: starszą Zoe i młodszą Hanię.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2001 r. - "Warning" - Incubus;
- 2003 r. - "Addicted" - Enrique Iglesias;
- 2005 r. - "Goodbye My Lover" - James Blunt;
- 2012 r. - "Everybody's on the Run"- Noel Gallagher's High Flying Birds.
Jej matką jest Nuala Barton.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych