Carmen Electra 

Tara Leigh Patrick

6,7
3 367 ocen gry aktorskiej
Carmen Electra
Tara Leigh Patrick, znana jako Carmen Electra, przyszła na świat 20 kwietnia 1972 roku w Sharonville (Ohio, USA). Ma korzenie irlandzkie, niemieckie oraz Indian Cherokee. W młodości mieszkała w White Oak (Maryland, USA) wraz ze swoimi rodzicami i tam w wieku 9 lat rozpoczęła naukę w szkole artystycznej. Uczęszczała również na lekcje śpiewu oraz była choreografem w szkolnym teatrze. W wieku 15 lat przeniosła się do Minneapolis (Minnesota, USA), gdzie mieszkały jej siostry. By zarobić pieniądze pracowała jako modelka w domu towarowym. W 1991 roku przeniosła się do Los Angeles (Kalifornia, USA), gdzie poznała Prince'a. Pod jego wpływem zmieniła swoje nazwisko na Carmen Electra i trafiła do wytwórni Paisley Park Records, gdzie wydała swój muzyczny album, który jednak nie przyniósł jej wielkiego rozgłosu.

W latach 90. pojawiła się w telewizyjnym show "All That", a później coraz częściej zaczęła pozować nago, by w końcu gościć na łamach Playboy'a w maju 1996 (dodatkowo wystąpiła w filmie stworzonym przez pismo - "Cheerleaders Playboy"). Później została gospodynią programów MTV -  "Loveline" i "Singled Out". Trafiła też do obsady serialu "Słoneczny patrol", gdzie wcieliła się w jedną z ratowniczek, Lani McKensie. W 1997 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "An American Vampire Story". Potem pojawiała się w filmach klasy B. 

W 2000 roku otrzymała rolę w komedii "Straszny film", gdzie sparodiowała Drew Barrymore. W kolejnych latach Carmen kontynuowała pracę na planach produkcji klasy B, takich jak "Słoneczny patrol: Ślub na Hawajach" czy "Max Havoc: Klątwa smoka". Udział w obrazie "Starsky i Hutch" przyniósł jej nagrodę MTV i nominację do Złotej Maliny. Niechlubna statuetka trafiła w jej ręce w 2007 roku za role w "Strasznym filmie 4" i "Komedii romantycznej". Później Electra coraz częściej pojawiała się w parodiach hollywoodzkich przebojów, takich jak "Wielkie kino", "Totalny kataklizm" czy "Poznaj moich Spartan". Na ekranie telewizyjnym gościła w serialach "90210" czy "Podmiejski czyściec".

Carmen Electra dwa razy wychodziła za mąż. W latach 1998-1999 była żoną Dennisa Rodmana, a od 2003 do 2007 gitarzysty Davida Navarro. Znana jest z działalności charytatywnej - wspiera m.in. organizacje pomagające osobom z guzem mózgu (matka Electry zmarła na raka mózgu) i maltretowanym dzieciom.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 kwietnia 1972

miejsce urodzenia: Sharonville, Ohio, USA

wzrost: 163 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Dennis Rodman (14.11.1998 - 06.04.1999, rozwód); 2. David M. Navarro (22.11.2003 - 20.02.2007, rozwód)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "The Inevitable Return of the Great White Dope" - Bloodhound Gang; "No Matter What They Say" - Lil' Kim;
- 2001 r. - "Girls, Girls, Girls" - Jay-Z;
- 2002 r. - "We Are All Made Of Stars" - Moby;
- 2006 r. - "A.C.D.C." - Joan Jett; "A Public Affair" - Jessica Simpson;
- 2009 r. - "Hush Hush" - Pussycat Dolls;
- 2010 r. - "No Love" - Filter.
W przeszłości należała do zespołu The Pussycat Dolls.
Ukończyła w 1990 roku Princeton High School w Sharonville (Ohio, USA).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones