Mike Myers I

Michael John Myers

7,2
3 111 ocen gry aktorskiej
Mike Myers I
Od dzieciństwa był zafascynowany filmem a szczególnie komedią. Do późnych godzin nocnych wraz z bratem oglądał programy Monty Pythona, czy filmy z Peterem Sellersem. Pierwsze kroki w zawodzie aktora stawiał na planach reklamówek, w których zaczął występować od 8 roku życia. Zachwalał produkty tak znanych firm jak: Pepsi, czy Datsun. Kiedy miał jedenaście lat zagrał w reklamówce firmy British Columbia Hydro Electric, w której partnerowała mu aktorka Gilda Radner. Myers beznadziejnie się w niej zakochał i płakał, kiedy po czterech dniach zdjęć musiał opuścić swoją "miłość". W szkole średniej należał do grupy najzdolniejszych uczniów, ale nie zdecydował się na kontynuację swojej edukacji w college'u. Przyczyną tego był fakt, iż został przyjęty w poczet najsłynniejszej grupy komików kanadyjskich Second City Comedy Troupe i zdecydował się na rozpoczęcie kariery artystycznej. Przez następnych 8 lat występował z dużym powodzeniem w nocnych klubach i próbował swoich sił w telewizji. W 1989 r. Myers otrzymał propozycję swojego życia. Lorne Michaels, twórca najpopularniejszego programu rozrywkowego w Ameryce "Saturday Night Live" zaproponował Mike'owi udział w nim. Myers zgodził się bez wahania. W ciągu 6 lat pracy w "SNL" artysta stworzyła tam mnóstwo niezapomnianych skeczy a także całą gamę niezapomnianych postaci, z których jedną był Wayne Campbell. W 1992 r. Myers przeniósł tą postać na duży ekran w kinowym przeboju "Świat Wayne'a". Film ten okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym i cieszył się dużą popularnością po obu stronach oceanu. Następny obraz z udziałem Myersa "So I Married an Axe Murderer" w ciągu zaledwie kilku miesięcy zarobił 10 milionów dolarów i uczynił aktora jednym z najpopularniejszych komików współczesnego kina.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 maja 1963

miejsce urodzenia: Scarborough, Kanada

wzrost: 171 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 9 innych nagród i 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Robin Ruzan (23.05.1993 - 09.08.2006, rozwód); 2. Kelly Tisdale (od 04.10.2010), 3 dzieci: syn Spike Alan (ur. 29.09.2011) oraz 2 córki: Sunday Molly (ur. 11.04.2014) i Pauline Kathleen (ur. 02.11.2015)
Ma w posiadaniu ostatni list, jaki napisał były członek grupy The Beatles - George Harrison. Otrzymał go krótko po jego śmierci. W liście Harrison gratuluje mu filmów z serii "Austin Powers". Myers natychmiast oprawił list w ramki i spogląda na niego codziennie jednocześnie oświadczając, że to najbardziej niezwykła rzecz, jaka mu się przytrafiła.
W 1982 ukończył Stephen Leacock Collegiate Institute w Toronto (Kanada).
Jest najmłodszy z trójki braci.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych