film

Telemaniak

The Cable Guy
1996
1 godz. 36 min.
6,4 42 422
rating.votes.community
6,4 10 1 42422
4 990
chce zobaczyć
5,4 7
rating.votes.critics
Samotny i zdziwaczały monter kablówki nachodzi jednego ze swoich klientów, próbując się z nim zaprzyjaźnić. Więcej Mniej
Telemaniak zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Popcorn
awards.film.label.won awards.label.numbered_awards Złoty Popcorn, 1 inną nagrodę i 1 nominację
awards.label.check_all

Narzeczona Stevena Kovacsa (Matthew Broderick), młodego architekta, zrywa zaręczyny. Steven przeprowadza się do samodzielnego mieszkania, w którym decyduje się założyć telewizję kablową. Wkrótce odwiedza go Chip Douglas (Jim Carrey), ekscentryczny instalator sieci kablowej, któremu Steven - za radą przyjaciela - proponuje 50 dolarówNarzeczona Stevena Kovacsa (Matthew Broderick), młodego architekta, zrywa zaręczyny. Steven przeprowadza się do samodzielnego mieszkania, w którym decyduje się założyć telewizję kablową. Wkrótce odwiedza go Chip Douglas (Jim Carrey), ekscentryczny instalator sieci kablowej, któremu Steven - za radą przyjaciela - proponuje 50 dolarów łapówki w zamian za możliwość darmowego korzystania z abonamentu. Chip najpierw udaje oburzenie, potem przyłącza Stevena do sieci i proponuje mu nocną wyprawę do ogromnej anteny satelitarnej. Jak się okazuje Chip jest fanatycznym wielbicielem telewizji, na niej się wychował i na niej opiera swe poglądy na świat. Steven wydaje mu się idealnym kandydatem na przyjaciela, o którym zawsze marzył. Odtąd Chip coraz częściej narzuca Stevenowi swoje towarzystwo.

boxoffice
$102 825 796 na świecie
$60 240 295 w USA
$42 585 501 poza USA
budżet
$47 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Brillstein-Grey Entertainment / Licht/Mueller Film Corporation
tytuł oryg.
The Cable Guy
inne tytuły
Początkowo Ben Stiller miał zagrać Chipa, jednak z nadmiaru obowiązków skupił się na reżyserii, a sam zostawił sobie rolę epizodyczną.
Do zagrania roli Chipa rozważano Adama Sandlera.
W scenie pod koniec filmu, w ujęciu z góry, wypełniony wodą talerz satelitarny wygląda na zupełnie suchy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych