Christopher Abbott II

Christopher Jacob Abbott

7,2
3 771 ocen gry aktorskiej
Christopher Abbott II
Christopher Abbot urodził się w Greenwich w stanie Connecticut, jako syn Anny (z domu Servidio) i Orville'a Abbotta. Ma starszą siostrę Christinę. Ma korzenie włoskie i portugalskie. Wczesne lata spędził w Chickahominy, robotniczej, włosko-amerykańskiej dzielnicy w Greenwich, a dorastał w Stamford. Pracował w lokalnym sklepie wideo oraz w sklepie z winami należącym do jego przyjaciela. Uczęszczał do Norwalk Community College na krótko przed rozpoczęciem studiów aktorskich w HB Studio. Przeniósł się do Nowego Jorku w 2006 roku, aby być bliżej szkoły. 

Zadebiutował w filmie fabularnym "Martha Marcy May Marlene" z 2011 roku. Inne godne uwagi filmy Abbotta to "Witaj, muszę lecieć" i "The Sleepwalker". W 2015 roku zagrał tytułową postać w docenionym przez krytyków filmie "James White". W 2017 roku zagrał u boku Joela Edgertona w horrorze psychologicznym "To przychodzi po zmroku". W 2018 roku zagrał astronautę Davida Scotta w filmie "Pierwszy człowiek" oraz reportera w "Vox Lux". Abbott wcielił się też w postać Johna Yossariana, główną rolę w miniserialu "Paragraf-22" z 2019 roku opartym na powieści Josepha Hellera o tym samym tytule.

Christopher Abbott jest znany przede wszystkim z roli Charliego Dattolo w komediodramacie stacji HBO "Dziewczyny" oraz z roli Masona Tannettiego z serialu "Grzesznica". 
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 lutego 1986

miejsce urodzenia: Greenwich, Connecticut, USA

wzrost: 183 cm

Ma starszą siostrę Christinę.
Wystąpił w teledysku do piosenki "Everything Is Wrong" zespołu Interpol z 2015 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych