film

Narodzenie

The Nativity Story
2006
1 godz. 41 min.
6,8 2 821
ocen
6,8 10 1 2821
1 042
chce zobaczyć
Maria z Nazaretu poślubia Józefa. Wkrótce kobieta ma objawienie; anioł oznajmia jej, że zostanie matką Syna Bożego. Więcej Mniej
Narodzenie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Bohaterami filmu "Narodzenie" są Maria (Keisha Castle-Hughes) i Józef (Oscar Isaac). Dwójka ta wyrusza w dramatyczną podróż z Nazaretu do Betlejem pełną trudów i niebezpieczeństw. Betlejem jest rodzinnym miastem Józefa. Bohaterowie chcą się tam dostać by uczestniczyć w spisie ludności zarządzonym przez króla Heroda (Ciarán Hinds). DługośćBohaterami filmu "Narodzenie" są Maria (Keisha Castle-Hughes) i Józef (Oscar Isaac). Dwójka ta wyrusza w dramatyczną podróż z Nazaretu do Betlejem pełną trudów i niebezpieczeństw. Betlejem jest rodzinnym miastem Józefa. Bohaterowie chcą się tam dostać by uczestniczyć w spisie ludności zarządzonym przez króla Heroda (Ciarán Hinds). Długość trasy wynosi ponad 150 kilometrów, a Maria jest w dziewiątym miesiącu ciąży i wkrótce spodziewa się narodzin dziecka.

boxoffice
$46 432 264 na świecie
$37 629 831 w USA
$8 802 433 poza USA
budżet
$35 000 000
dystrybucja
Warner Bros.
studio
New Line Cinema / Sound for Film / Temple Hill Entertainment
tytuł oryg.
The Nativity Story
inne tytuły
Nativity (tytuł roboczy) USA
Więcej...
W scenie w Nazarecie, widoczne jest pole kukurydzy. Kukurydzę do końca XV wieku uprawiano wyłącznie w Ameryce.
Kiedy król Herod kroczy po wale w Jerozolimie, podczas sceny można dostrzec obszar wielkiego miasta w tle. Podczas innej sceny, kiedy idzie w tym samym miejscu, miasta w tle już nie ma, zamiast tego widać niebo.
Zdjęcia do filmu kręcono w Materze, Craco, Rzymie (Włochy) i w Warzazacie (Maroko).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych