Cillian Murphy

8,9
82 137 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Cillian Murphy
villemo20

Dla mnie też najlepszy jest w "Wietrze...", choć nie widziałam jeszcze w "Śniadania...".

villemo20

Wg mnie świetnie zagrał w "Śniadaniu na Plutonie". Wspaniale wczuł się w rolę Kici:)

villemo20

..to za trudne pytanie.. .

ech..

WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU i ŚNIADANIE NA PLUTONIE :).. .

villemo20

jak dotad
Red Eye, Wiatr... i 28 dni pozniej
pozdr

Carolle

..a ja właśnie dorwałam DISCO PIGS ;] ... .ten chłopak wymiata!.. .

diana6echo

Gorąco polecam śniadanie na Plutonie jego rola rewelacyjna:) Kicia wymiata:p

villemo20

widziałam go w 28 dni pożniej, red eye, batmanie poczatku ale jak dla mnie równiez Śniadanie na Plutonie jest nie do pobicia no i zjawiskowa rola Cilliana, a tak na marginesie irlandzcy i szkoccy aktorzy zawsze mieli dla mnie to "cos":)

villemo20

zdecydowanie Disco Pigs, no i At Death's Door

dziczyzna

"zdecydowanie Disco Pigs, no i At Death's Door"

w At Death's Door ma jakąś dużą role? bo nie wiem czy warto się tym interesować.

Krolik_Pudding

Najlepszy film z jego udziałem to W strone Słońca.

fidelio

Owszem też go uwielbiam, a poznałem go dzieki Wyborczej, był akurat artykuł o nim... Świetny aktor, udowodnil to w Red Eye, to dla mnie mistrzowska rola, kompletnie mnie wtedy zatkało, a zdarzało mi sie to najczesciej kiedy oglądalem filmy z Nicholsonem czy Bogartem... Ale ten Irlandczyk jest genialny, zaraz zabieram sie do filmu Loacha z jego udziałem i życzę Kilianowi ( tak to sie czyta chyba po irlandzku) wszystkiego najlepszego!

almodrama

był artykuł!?! Dammit! kupuję co wypadnię albo dziennik i wyborczą i jakoś nie trafiłem...;/

Krolik_Pudding

Owszem, był w piatkowym dodatku telewizyjnym do Gazety Wyborczej.... A zdjecie Cilliana było na okładce, więc musiałeś zauważyc.

almodrama

no to akurat na bank przeoczyłem...;/

Krolik_Pudding

..no.. .zdjęcie było tak zachęcające że szok ;/ :P... .

diana6echo

diana ty widziałaś to?? jak to masz to moze wrzuc skana gdzies na forum, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że mógł być na okładce telewizyjnej;]

Krolik_Pudding

No to uwierz.Cillian był na okładce,choć fotka-wcale nie najlepszej jakości(słaby papier),a i ujęcie mogli dać lepsze...

diana6echo

Szok,to przeżyłaś raczej z powodu faktu,że nasza rodzima prasa w ogóle raczyła skierować swoje kapryśne oblicze w jego kierunku(pan Murphy nie jest bowiem dla nich tak cenny,jak choćby B.Pitt-obecna gwiazda pierwszej wielkości) decydując się poświęcić Cillianowi na swoich drogocennych stronach-na zachodzie pełno jest kolorowych super fot Murphy'ego i nikogo to nie dziwi-okładkę(nie najlepszej jakości) + 2 stroniczki artykułu (mniemam,że jakaś palcóweczka miała wtedy,w Twoim wykonaniu miejsce?);co zaś do naszego podwórka,to zdecydowanie lepsze zdjęcia zamieścili chociażby w miesięczniku "Film".

almodrama

No,faktycznie można "poznać" szerokie aktorskie emploi Cilliana na podstawie 2 obejrzanych filmów i przeczytanemu w Wyborczej artykułowi...Raduje mnie jednak ,że porównujesz go do Bogarta czy Nicholsona.Wreszcie ktoś stawia tego Irlandczyka obok naprawdę znanych,wielkich osobowości X Muzy( choc za grą Bogarta osobiście nie przepadam; cenię za to J.Nicholsona- oba nazwiska elektryzują jednak miliony widzów)-nie zaś oceniasz go,jak większość "znawców tematu"- poniżej jego naprawdę niesamowitych możliwości aktorskich.

Krolik_Pudding

@Krolik_Pudding "At Death's Door" to krótkometrażówka, dostępna nawet na youtube z tego co pamiętam. Cillian gra tam główną rolę, o ile można tak powiedzieć o filmie, który trwa kilka minut. Myślę, że nie pożałujesz tych kilku chwil, spędzonych na oglądaniu. ;)

villemo20

widziałam z nim raptem 3 filmy, hmm... ale z tej okazji że 28 dni później jest jednym z moich ulubionych filmów i ulubionym (w zasadzie jedynym jaki trawię) w tej tematyce (zombi krew buuuu), to wpisuje 28 dni później.

villemo20

Najlepszym obrazem z jego udziałem jest bezapelacyjnie :"Disco Pigs",potem "Śniadanie na Plutonie", "Wiatr.....", "Sunburn" i dalej-cała reszta.
Ten pan jest zresztą znakomity we wszystkim,za co się bierze.Ma wielkie możliwości aktorskie,więc sprawdza się nawet w naiwnej komedyjce:"Uwaga Violet".A jego krótkie metraże wymiatają-szczególnie:" At death's door".

Attos

A mnie się podobał w "Dziewczynie z perłą" jako syn rzeźnika ;)

Sylwia_sp

Bezkonkurencyjny był w "Red Eye". Tylko z jego powodu obejrzalem ten film pięć razy z rzędu. Cillian jest świetny, młody i gra w coraz lepszych filmach... Jestem ciekawy duetu z Pacino w filmie o Dalim...

almodrama

Jak dla mnie nic nie może się równać z "Disco Pigs". Coś niesamowitego :-)

villemo20

Peacock i Disco Pigs <3

villemo20

Śniadania na Plutonie. Mój pierwszy i zarazem najlepszy film jaki do tej pory z nim oglądałam. Choć przyznam, że bardzo mi sie podobał w "28 dni póżniej":)

villemo20

Scarecrow w Batmanach Nolana, zdecydowanie najlepsza rola oraz Red Eye i 28 dni później

villemo20

A ja go uwielbiam za role Fishera w Incepcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones