Costas Mandylor 

Costas Theodosopoulos

7,3
2 843 oceny gry aktorskiej
Costas Mandylor
Urodzony w Melbourne w Australii syn greckich emigrantów: Louise (panieńskie nazwisko Mandylaris) i Yannisa. Będąc nastlatkiem, pracował w klubie nocnym, które to doświadczenie, jak sam twierdził, pomogło mu później przy roli Franka Costello w "Gangsterach", gdyż w pracy spotykał prawdziwych ludzi z półświatka. Biegle posługujący się angielskim i greckim chłopak miał wielki talent sportowy. Grał w greckiej profesjonalnej drużynie piłkarskie, a po powrocie na stałe do Australii został graczem Narodowej Ligi. Jednak kontuzja podudzia na stałe wyeliminowała go z zawodowej gry.

Przeniósł się do USA w 1987 roku, gdzie pobierał lekcje aktorstwa, imając się wtedy różnych zajęć. Wówczas to zmienił wraz z bratem Louisem (także przyszłym aktorem i reżyserem) nazwisko na Mandylor, od nazwiska panieńskiego matki. Przełomem w karierze okazała się rola u boku Willema Dafoe w filmie "Triumf ducha" w 1989 roku. W późniejszych latach Costas pracował u boku takich gwiazd jak Oliver Stone ("The doors"), Denzel Washington ("Zabójcza perfekcja") czy Anthony Quinn ("Gangsterzy"). Ma za sobą epizodyczne występy z Kevinem Klinem ("Babka z zakalcem") oraz Jackiem Nicholsonem ("Obietnica"). Prawdziwą popularność na świecie przyniosła mu jednak rola funkcjonariusza Kenny'ego Lacosa w serialu "Gdzie diabeł mówi dobranoc" (połowa lat 90.) oraz detektywa Marka Hoffmana w cyklu "Piła".

Przez krótki czas mężem Talisy Soto (1997 - 2000), spotykał się z producentką Meadow Williams, a w czerwcu 2015 roku ogłosił zaręczyny z partnerką Victorią. Oprócz miłości do piłki nożnej czynnie ćwiczy sztuki walki z bratem Louisem, fanem tajskiego boksu.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 września 1965

miejsce urodzenia: Melbourne, Australia

wzrost: 176 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Talisa Soto (05.1997 - 2000, rozwód), 2. Victoria Ramos (od 10.10.2013)
Jego młodszym bratem jest Louis Mandylor.
Grał profesjonalnie w piłkę nożną dla Grecji i Australii.
W 2001 roku wystąpił w reklamie Coors Light.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

facet jest męski i ma oryginalna urodę, i tu sprawa jest bezdyskusyjna. Rozumiem, ze z krytyką wyglądu bohatera Piły odezwali sie tu ci, którzy maja fatalne wąskie, czy zacięte usteczka, malutkie, czy cofnięte podbródki, niewyraziste żuchwy, małe noski; słowem niemęscy faceci.
Bez Mandylora Pila nie bylaby tym samym...

więcej

:D

użytkownik usunięty

Mi on się podoba tylko w pile xD W garniturze w tej fryzurze... Nie wiem, jakoś w innych filmach
inaczej wygląda, nie podoba mi się tak jak w Pile. I tu słowa Costas_Mandylor z kilku
wcześniejszych dyskusji:" Ludzie czego się czepiacie? Każdy ma swoich ulubionych aktorów. Ja
osobiście uwielbiam jego usta i Piłę...

więcej

twardziel

użytkownik usunięty

znakomity aktor.W Pile 4,zagrał:R E W E L A C Y J N I E ! ! !

Jak go zobaczyłam w Pile odrazu mi sie spodobał ..... On jest booo__OooOOoooski ;******* I w dodatku fajnie gra :D
hmmm chociaż jego brat też jest niezły ;)
Ale i tak kocham go za role w Pile :P

Ja osobiście po obejrzeniu kilku części Piły stwierdzam ,że Costas jest bardzo przystojny, a raczej męski i seksowny, i te pełne usta.. Jezu... <3 Wiem,że teraz jest już starszy, ale w Pile to po prostu - zakochałam się <3