Dariusz Wolski I

Dariusz Adam Wolski

[{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":true,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":5694,"rate":8.244116613979628,"desc":"oceny","profession":"zdjęć"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,2
5 694 oceny zdjęć
Dariusz Wolski I
Operator filmowy, obecnie pracujący w Hollywood. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową. W 1979 roku przybył do Nowego Yorku i zajął się pracą przy filmach niskobudżetowych oraz dokumentalnych. Zastąpił operatora filmu "Heart", co przyniosło mu spory sukces. Po zakończeniu pracy przeniósł się do Los Angeles, gdzie pomagał przy produkcji videoklipów z między innymi: z Davidem Fincherem, Alexem Proyasem i Jake'm Scottem.
Brał udział w produkcji polskich filmów, ale również zagranicznych, taki jak, chociażby "Piraci z Karaibów".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 maja 1956

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

Jest twórcą ponad stu teledysków takich gwiazd sceny muzycznej, jak Paula Abdul, David Bowie, Elton John, Neil Young, Aerosmith czy Sting.
Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych (American Society of Cinematographers).
Ukończył Szkołę Filmową w Łodzi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych