David Hemmings I

David Leslie Edward Hemmings

7,5
2 211 ocen gry aktorskiej
David Hemmings I
David Hemmings uznawany jest za jedną z ważniejszych ikon filmowych lat 60. Za jego najważniejszą rolę uznaje się występ w filmie Antonioniego, "Powiększenie", gdzie zagrał młodego i ambitnego fotografa Thomasa.

Hemmings urodził się w Guildford (Anglia, Wielka Brytania). Edukację rozpoczął w Glyn College, w Epsom, jednak już jako dziecko kierował się w stronę świata rozrywki, a ściślej rzecz biorąc - w stronę kariery muzycznej. Jeździł na tournee z English Opera Group jako sopran - grupa wsławiła się głównie współpracą z kompozytorem i dyrygentem Benjaminem Brittenem. Hemmings studiował także malarstwo w Epsom School of Art. Już w wieku piętnastu lat miał wystawę swych prac. Będąc nastolatkiem opuścił dom rodzinny i wyruszył do Austrii, gdzie pracował jako magik w nocnych klubach. Grał też na gitarze.

Jego pierwszym ważniejszym występem filmowym była rola w "Tęczowej kurtce" z roku 1954. W wieku 20 lat powrócił jednak do śpiewania, występował głównie w nocnych klubach. W wieku 24 lat nastąpił punkt kulminacyjny jego kariery filmowej - rola w "Powiększeniu" Michelangela Antonioniego. Anegdota mówi, że Hemmings był pewien, że zawalił przesłuchanie do filmu, ponieważ Antonioni podczas jego występu cały czas kręcił głową. Później dowiedział się jednak, że owo zachowanie spowodowane było dręczącym reżysera syndromem Touretta.

David Hemmings zmarł 3 grudnia 2003 roku na zawał serca w Bukareszcie. Miał 62 lata. Śmierć miała miejsce na planie filmu "Błogosławiona".
więcej

dane personalne:

data urodzenia: 18 listopada 1941

data śmierci: 3 grudnia 2003

miejsce urodzenia: Guildford, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

czterokrotnie żonaty: 1. Genista Ouvry (1960 - 1967, rozwód), córka; 2. Gayle Hunnicutt (16.11.1968 - 1975, rozwód), syn Nolan (ur. 1970); 3. Prudence de Casembroot (19.03.1976 - 1997, rozwód), 3 synów i córka; 4. Lucy Williams (od 18.10.2002 do jego śmierci)
Zmarł w Bukareszcie (Rumunia) na atak serca.
Jego pierwsza wystawa obrazów odbyła się, gdy miał 15 lat.
W roku 1967 nagrał album z muzyką pop zatytułowany "David Hemmings Happens". W nagraniu brali udział członkowie grupy The Byrds.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

a wyglądał na co najmniej dychę więcej. W ogóle fizycznie zmienił się z wiekiem nie do poznania.

Nie wiem...

użytkownik usunięty

Facet zupełnie nie w moim typie, blondyn, ale...
W "Powiększeniu" był taki seksowny, magnetyczny, że normalnie mi szczena opada. Miał facet to "coś" w sobie...

Najbardziej podobał mi się w filmie Alfred Wielki, szkoda, że nigdzie tego filmu nie można teraz zobaczyć

Powiem, że wizualnie nadawał się idealnie. Wielka szkoda, że ten film nie powstał, bo to byłoby największe arcydzieło Stanleya.

Ten charakterystyczny wyraz twarzy - jakby u człowieka, któremu kłębią się po głowie przerażające myśli. Poza tym, niezapomniana rola w filmie "Powiększenie"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones