Don Francks 

Donald Harvey Francks

6,5
258 ocen gry aktorskiej
Don Francks
Donald Harvey Francks urodził się 28 lutego 1932 r. w Vancouver, Kanada. Karierę rozpoczął już jako 11 latek. Dostał rolę w radiu, w latach 50' przerzucił się na telewizję. Nabił godną podziwu liczbę gościnnych wystąpień w serialch takich jak np. Mission: Impossible. Potem dostał główna rolę w serialu NBC "Jericho". Wystąpił w bardzo wielu filmach. Udzielał głos do znanych kreskówek (Inspector Gadget, X Men czy The Silver Surfer) i sporej liczbie reklam. W roku 1980 i 1981 zdobył nagrodę ACTRA dla najlepszej roli dramatycznej w Drying Up the Streets i The Phoenix Team. Mieszka w Toronto z żoną. Jest ojcem dwójki dzieci. Udziela się w licznych akcjach charytatywnych oraz wspomaga rdzennych Amerykanów w ich walce o prawa.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 28 lutego 1932

data śmierci: 3 kwietnia 2016

miejsce urodzenia: Vancouver, Kanada

dwukrotnie żonaty: 1. Nancy Sue Johnson (1962 - 1967, rozwód), 2 dzieci; 2. Lily (od 04.05.1968 do jego śmierci), 2 dzieci: córka Cree (ur. 07.07.1969) i syn Rainbow (ur. 03.12.1979)
Zmarł w Toronto (Kanada) z powodu raka płuc.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Don zmarł 3 kwietnia 2016 roku..... Bardzo mi przykro....

  1
  • :) Bardzo lubie tego aktora w roli Woltera z LFN :)) Jest przystojny i świetnie sobie radzi w każdej obsadzie

   1
   • Pamiętam go z serialu ,,Nikita". Swoja droga jeśli kto pamięta ten serial, to prosiłbym o zdradzenie mi jego zakończenia, bo przegapiłem ostatni odcinek. Czy w ogóle go puszczono w polskiej telewizji to ja nie wiem?

   • Świetne podłożył głosu w Holiday Special Bobie Fecie. I aż się dziwie że głosu łowcy nagród w Imperium Kontratakuje użyczył ktoś inny. Dodatkowo w jakimś wydaniu specjalnym głos Jasona Wingreena zamieniony został na głos Temuera Morrisona, a skoro już musieli zmieniać głos, to mogli zmienić go moim zdaniem na... więcej