Wojna płci (2017)

Battle of the Sexes

Historia rozegranego w 1973 roku meczu tenisowego pomiędzy ówczesną pierwszą rakietą świata, Billie Jean King, a byłym mistrzem i notorycznym oszustem, Bobbym Riggsem.

Wojna płci (2017): Zwiastun nr 2 (polski) ...

Mamy tu rodzaj narracyjnego parytetu: na dwoje głównych bohaterów przypadają dwie tonacje. Emma Stone głównie jeździ po Stanach, rozdarta między mężem (Austin Stowell) a zakochaną w niej fryzjerką Marilyn (Andrea Riseborough). Carell natomiast błaznuje w kolejnych urządzanych przez Riggsa pokazówkach. Ten aktorski pojedynek płci wygrywa zdecydowanie Stone (...). Stone popisowo przekracza swoje emploi wielkookiej, charakternej dziewczyny na rzecz schowanej za grzywką i okularami nieśmiałej-choć-w-głębi-duszy-silnej King. Ale to rola godna lepszego filmu. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 71%

obsada

(165)
pokaż:
 
Emma Stone Emma Stonejako: Emma Stone Billie Jean King
Emma Stone jako Billie Jean King
Steve Carell Steve Carelljako: Steve Carell Bobby Riggs
Steve Carell jako Bobby Riggs
Natalie Morales Natalie Moralesjako: Natalie Morales Rosie Casals
Sarah Silverman Sarah Silvermanjako: Sarah Silverman Gladys Heldman
Bill Pullman Bill Pullmanjako: Bill Pullman Jack Kramer
Alan Cumming Alan Cummingjako: Alan Cumming Cuthbert "Ted" Tinling
Elisabeth Shue Elisabeth Shuejako: Elisabeth Shue Priscilla Riggs
Austin Stowell Austin Stowelljako: Austin Stowell Larry King
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Emma Stone jako Billie Jean King
Emma Stone jako Billie Jean King
7,3 681 ocen
Steve Carell jako Bobby Riggs
Steve Carell jako Bobby Riggs
7,1 599 ocen
Bill Pullman
rola: Jack Kramer
6,9 217 ocen
Andrea Riseborough
rola: Marilyn Barnett
6,8 259 ocen
Sarah Silverman
rola: Gladys Heldman
6,8 221 ocen
Elisabeth Shue
rola: Priscilla Riggs
6,6 156 ocen
Alan Cumming
rola: Cuthbert "Ted" Tinling
6,6 197 ocen
Natalie Morales
rola: Rosie Casals
6,5 159 ocen

Legendarny mecz tenisowy z 1973 r. pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem (Steve Carell), zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

 • Tytułową "Wojną płci" media nazwały słynny mecz tenisowy, który rozegrany został w Houston w 1973 r. pomiędzy jedną z najlepszych tenisistek pokolenia, ówczesną vice liderką rankingu – Billie Jean King (Emma Stone) oraz byłym mistrzem i numerem jeden na świecie – 55-letnim Bobbym Riggsem (Steve Carell). czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 75%
 • Delikatny i uczuciowy świat kobiet przeciwstawiony męskim szowinistom, którzy uważają, że miejsce kobiet jest w kuchni i w łóżku. Co więcej faceci, wykorzystują kobiety finansowo, oferując im, mówiąc językiem aktywistów związków zawodowych, niższą płacę za tę samą pracę. I wreszcie, co najważniejsze, ówcześni (lata 70.) mężczyźni generalnie nie szanują kobiet.  czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 38%

pozostałe informacje o filmie
Wojna płci

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $12 638 526 w USA
dystrybucja:
Imperial - Cinepix
studio:
 • Cloud Eight Films
 • Decibel Films
 • Fox Searchlight Pictures
(więcej...)
inne tytuły:
Battle of the Sexes
 • Wielka Brytania

(więcej...)
 • Emma Stone od samego początku miała zagrać rolę Billie Jean King, ale napięty kalendarz zmusił ją do rezygnacji. Zastąpiła ją Brie Larson, która jednak po kilku miesiącach również zrezygnowała. Stone powróciła do roli, gdy tylko grafik na to pozwolił.
 • Pomimo faktu, że akcja filmu rozgrywa się w 1971 roku, w trakcie dwóch scen w szklanej windzie można dostrzec logo firmy konsultingowej, założonej w 1987 roku. Budynek, w którym rozgrywały się te sceny powstał natomiast w 1983 roku.
 • Pomimo faktu, że akcja filmu rozgrywa się w latach siedemdziesiątych, w reportażu telewizyjnym o 2 wielkich meczach Riggsa można dostrzec czcionkę Arial. W rzeczywistości zaczęto ją używać od 1990 roku.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię