Eliza Dushku 

Eliza Patricia Dushku

7,2
2 961 ocen gry aktorskiej
Eliza Dushku
Eliza Patricia Dushku urodziła się 30 grudnia 1980 roku w Bostonie, Massachusetts. Imię otrzymała po swojej cioci. Otoczona samymi braćmi powoli stawała się chłopczycą. Jako dziecko Eliza uczyła się tańca i śpiewu, występowała również w dziecięcym teatrze.
Rozpoczęła swoją karierę filmem „Dramat letniej nocy” ("That Night") w wieku lat 12 wcielając się w postać Alice Bloom. Występowała z takimi sławami jak Leonardo DiCaprio, Robert de Niro i Arnold Schwarzeneggar w filmach: „Chłopięcy świat” („This Boy's Life”) i „Prawdziwe kłamstwa” („True Lies”). Pozostałe filmy z lat 90-tych, w których grała to: „Journey”, „Bye Bye Love”, „Race the Sun”. Wcielała się głównie w postacie starsze od siebie.
Po ukończeniu liceum 17-letnia Eliza zdobyła rolę Faith – kłopotliwej pogromczyni w serialu „Buffy Postrach Wampirów” (1998 rok). Miała grać epizodyczną rólkę lecz tak bardzo spodobała się całej załodze twórców serialu oraz publiczności, że postać Faith została wprowadzona na stałe. Eliza pojawia się także w późniejszych sezonach „Buffy Postrach Wampirów” oraz gościnnie w serialu „Anioł Ciemności” („Angel”).
W 2000 roku Dushku zagrała cheerleaderkę Missy w filmie „Dziewczyny z drużyny” („Bring It On”). Film odniósł ogromny sukces.
Nowsze filmy z udziałem Elizy to „Jay i Cichy Bob kontratakują”, „Nowy”, oraz horror „Droga bez powrotu”. W 2003 roku aktorka rozpoczęła rolę w kolejnym serialu „Tru Calling” wcielając się w postać Tru Davies.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 grudnia 1980

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 165 cm

mąż Peter Palandjian (od 18.08.2018), syn Philip (ur. 2019)
Zagrała w teledyskach:
- 2002 r. - zespołu Simple Plan do utworu pt. "I'm Just a Kid";
- 2004 r. - zespołu Full Blown Rose do utworu pt. "Can Somebody Help Me?";
- 2005 r. - zespołu Nickelback do utworu pt. "Rockstar";
- 2009 r. - Jonathy Brooke do utworu pt. "What You Don't Know".
Ma trzech braci: Aarona, Bena i Nate'a.
Kiedy miała 12 lat wystąpiła w Australii w swojej pierwszej reklamie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych