Emily Bergl 

Emily Anne Bergl

6,3
790 ocen gry aktorskiej
Emily Bergl
Urodzona 25 kwietnia 1975 roku w Milton Keynes, angielska aktorka Emily Bergl wychowywała się w okolicach Chicago. Szlify aktorskie pobierała w Grinnell College (tu również studiowała literaturę angielską) oraz w Eugene O'Neill Center's National Theatre Institute. Jej kariera rozpoczęła się zaraz po zakończeniu szkoły, kiedy otrzymała swoją pierwszą rolę teatralną w "Ah, Wilderness!" wystawianym przez Lincoln Center Theater. Ostatnio aktorka wystąpiła w produkcji Old Globe Theater - "Romeo i Julia". Tytułowa rola Julii została określona przez Los Angeles Times jako 'mistrzowska'.

Debiutem fabularnym Emily Bergl jest film "Carrie 2"(1999). Występowała na scenach teatralnych, w tym, między innymi broadwayowskiego Roundabout Theater Company z inscenizacją "The Lion in Winter", obok Laurence'a Fishburne'a i Stockarda Channinga. W sztuce, przeróbce słynnej produkcji z 1966 roku, Bergl zagrała Alais Capet, młodą francuską księżniczkę, kochankę króla Fishburne Henryka II.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 kwietnia 1975

miejsce urodzenia: Milton Keynes, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 165 cm

Emily jest krajowym mistrzem w recytowaniu poezji (1993) Krajowej Ligi Prawniczej.
W 1997 roku ukończyła studia teatralne i angielski w Grinnell College w Grinnell (Iowa, USA), otrzymując tytuł licencjata.
Początkowo miała zagrać Claire Redfield w "Resident Evil 2: Apokalipsa", ale opuściła projekt.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych