Emily Anne Bergl

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/6466/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":606,"rate":6.693069306930693,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/6466/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":64,"rate":7.25,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
606 ocen gry aktorskiej
Emily Bergl
Urodzona 25 kwietnia 1975 roku w Milton Keynes, angielska aktorka Emily Bergl wychowywała się w okolicach Chicago. Szlify aktorskie pobierała w Grinnell College (tu również studiowała literaturę angielską) oraz w Eugene O'Neill Center's National Theatre Institute. Jej kariera rozpoczęła się zaraz po zakończeniu szkoły, kiedy otrzymała swoją pierwszą rolę teatralną w "Ah, Wilderness!" wystawianym przez Lincoln Center Theater. Ostatnio aktorka wystąpiła w produkcji Old Globe Theater - "Romeo i Julia". Tytułowa rola Julii została określona przez Los Angeles Times jako 'mistrzowska'.

Debiutem fabularnym Emily Bergl jest film "Carrie 2"(1999). Występowała na scenach teatralnych, w tym, między innymi broadwayowskiego Roundabout Theater Company z inscenizacją "The Lion in Winter", obok Laurence'a Fishburne'a i Stockarda Channinga. W sztuce, przeróbce słynnej produkcji z 1966 roku, Bergl zagrała Alais Capet, młodą francuską księżniczkę, kochankę króla Fishburne Henryka II.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 kwietnia 1975

miejsce urodzenia: Milton Keynes, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 165 cm

Emily jest krajowym mistrzem w recytowaniu poezji (1993) Krajowej Ligi Prawniczej.
W 1997 roku ukończyła studia teatralne i angielski w Grinnell College w Grinnell (Iowa, USA), otrzymując tytuł licencjata.
Początkowo miała zagrać Claire Redfield w "Resident Evil 2: Apokalipsa", ale opuściła projekt.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych