Emmy Rossum 

Emmanuelle Grey Rossum

8,0
8 588 ocen gry aktorskiej
Emmy Rossum
Urodzona i wychowująca się w Nowym Jorku Emmy Rossum jest już właściwie scenicznym weteranem, mającym już na swoim koncie występy z takimi gwiazdami jak Placido Domingo i Luciano Pavarotti w Metropolitan Opera at Lincoln Center oraz śpiewanie w Carnegie Hall. W czasie jej pracy w Metropolitan Opera występowała w 20 operach, w 6 różnych językach.
Swój debiut miała w operze mydlanej "As the World Turns" , jako Abigail Williams. Pojawiła się także w filmie telewizyjnym "Przebłysk geniuszu (2008)Geniusz". Za role w tym projekcie dostała nominacje do Young Artist Award. Rossum występowała w filmie produkowanym przez ABC "The Audrey Hepburn Story", wygrywając nagrody krytyki za odegranie młodej Audrey Hepburn. Gościnnie pojawiała się też w wielu serialach telewizyjnych.
W 2000 roku Emmy miała swój debiut kinowy w filmie "Songcatcher" jako Deladis. Film ten pokazany został na Festiwalu w Sundance w 2000r. . Emmy została nominowana do Independent Spirit Award w kategorii Najlepszy Debiut.
Kiedy nie pracuje lub nie uczęszcza do szkoły, Emma lubi czytać, rozmawiać przez telefon oraz spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Ostatnio Rossum dzieli swój czas między jej dom na Manhattanie i Los Angeles.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 września 1986

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 inne nagrody oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Justin Siegel (17.02.2008 - 28.12.2010, rozwód); 2. Sam Esmail (od 28.05.2017), córka (ur. 24.05.2021)
Wydała następujące albumy:
- 2007 r. - "Inside Out"; "Carol of the Bells" (EP);
- 2013 r. - "Sentimental Journey".
Była brana pod uwagę do zagrani roli Sophie w filmie "Mamma Mia!", jednak angaż ten ostatecznie otrzymała Amanda Seyfried.
Ubiegała się o rolę Grace Faraday w filmie "Gangster Squad. Pogromcy mafii". Angaż otrzymała Emma Stone.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna w "Nie jesteś sobą" (2014). Skradła mi serce ;)

Dycha za Shameless :)

Jest trochę podobna (nawet bardzo) do naszej Agnieszki Grochowskiej nie? :)...Ogólnie
piękna kobieta:)...Bardzo dobra rola w Shameless...

Bardzo fajna w Pojutrze. Trochę pomijana w wielkoekranowych produkcjach. Szkoda. Niezła aktorka i śliczna dziewczyna. Kto to zdjęcie profilowe wrzucił to chyba jej nie lubi ?!

...bo jest ohydne. Ona jest bardzo śliczna, a na tym zdjęciu wygląda koszmarnie.