Ethan Suplee 

7,0
5 874 oceny gry aktorskiej
Ethan Suplee
Ethan Suplee (ur. 25 maja 1976 r,) to amerykański aktor filmowy telewizyjny, najbardziej znany z roli w serialu komediowym stacji NBC "Na imię mi Earl", w którym wciela się w postać Randy'ego Hickey'a.

Suplee urodził się na nowojorskim Manhattanie. Jego mama to Debbie, a tata Bill Suplee. Jego rodzice byli także aktorami, poznali się, gdy oboje występowali na Broadway'u. Debbie była również nauczycielką aktorstwa. Rodzina Suplee przeprowadziła się do Los Angeles (Kalifornia), kiedy Ethan miał roczek.

Suplee zaczął karierę od występów w szkole. W wieku 16 lat, po skończeniu liceum, zachęcony przez przyjaciela, Giovanniego Ribisi, zapisał się na zajęcia aktorskie. Ethan porzucił zajęcia w wieku lat 17, jednak był tak zainspirowany, że postanowił kontynuować karierę aktorską. Na początku lat 90-tych najbardziej znany był z reklam gier "Dead Squirrel".

Pierwszą główną rolę Ethan odegrał w komedii "Szczury z supermarketu" w reżyserii Kevina Smitha, w której zagrał u boku Jasona Lee. Potem Smith ponownie zatrudnił zarówno Suplee jak i Lee do kolejnych projektów - "W pogoni za Amy" i "Dogma". Oboje pojawili się także w filmie "Clerks - Sprzedawcy 2". Ethan zagrał także gościnnie w serialu "Chłopiec poznaje świat". Suplee znany jest także z ról dramatycznych, np. jako skinhead Seth w "Więzniu nienawiści", a także jako Goth w "Efekcie motyla", czy jako piłkarz w "Tytanach" oraz jako przyjaciel Johnny'ego Depp'a i jednocześnie diler narkotyków w "Blow" czy też jako Pangle w "Wzgórzu nadziei". Ethan goścnnie pojawił się również w serialu stacji HBO "Ekipa".

Prywatnie Suplee jest żonaty. Jego żona to Brandy Lewis, córka Geoffrey'a Lewisa i siostra piosenkarki i aktorki Juliette Lewis. Para wzięła ślub latem 2006 roku i doczekała się dwóch córek - Frances Clementine (ur. w 2005 roku) oraz Billie Grace (ur. w kwietniu 2007). Lewis ma także dwie córki z poprzedniego związku. Suplee i Lewis są członkami Kościoła Scjentologicznego.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 maja 1976

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 185 cm

żona Brandy Lewis (od 2006), 2 córki: Francis Clementine (ur. 23.06.2005) i Billie Grace (ur. w 2007)
Ma dwie pasierbice - Lily (urodzoną w 1998 roku) oraz Beth (urodzona w 1997 roku).
Jest synem Billa Suplee.
W 2009 roku wystąpił w teledysku grupy Star Fucking Hipsters pt. "3000 miles away" .
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

We Wilfredzie normalnie go nie poznałem. Od czasów Earla jeszcze schudł. W sumie to on już zrzucił aż 90kg!

D to postać moich ostatnich wieczorów z serialem CHANCE. Dr HOUSE mu nie doskakuje :P

Szacun za wytrwalosc!!!

Z udziałem tej osoby:

obejrzałeś: 6 tytułów

średnia ocena: 7,8

Nie no, kojarzyłem go tylko z roli głupka w "My name is Earl" a teraz, jak patrzę, całkiem niezłą filmografię ma chłop na swoim koncie... głównie małe role (głupków :P) ale zawsze coś :>

http://www.youtube.com/watch?v=m7mR_oRUdvE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones