Gemma Jones I

Jennifer Jones

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":5213,"rate":7.603299443698446,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":65,"rate":7.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,6
5 213 ocen gry aktorskiej
Gemma Jones I
Gemma Jones, a właściwie Jennifer Jones, urodziła się 4 grudnia 1942 roku w Londynie. Jest córką aktora Griffitha Jonesa, a jej młodszy brat Nicholas Jones również jest aktorem. Z kolei jej syn Luke G Jones, którego ojcem jest Sebastian Graham-Jones, jest producentem filmowym.
Gemma Jones jest absolwentką słynnej londyńskiej RADA (Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej) i znana jest jako aktorka telewizyjna i filmowa.
Uznanie poza Wielką Brytanią zdobyła po raz pierwszy po tym, jak zagrała Cesarzową Fryderykową w serialu telewizyjnym BBC Upadek Orłów , oraz wcieliła się w rolę Louisy Trotter w innym serialu BBC Duchess of Duke Street, The. Za tę ostatnią otrzymała nominację do nagrody BAFTA.
Może pochwalić się ciekawymi rolami w szeregu znanych filmów, takich jak laureat Oscara Rozważna i romantyczna (Pani Dashwood), Dziennik Bridget Jones, Harry Potter i Komnata TajemnicBridget Jones: W pogoni za rozumem czy też Poznasz przystojnego bruneta (świetna rola Heleny Shebritch).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 grudnia 1942

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

Ukończyła RADA.
Córka aktora Griffitha Jonesa.
Ma młodszego brata Nicholasa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych