Haley Joel Osment

8,4
10 779 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Haley Joel Osment

Według mnie "Szósty Zmysł" to niesamowicie zrobiony film, na prawdę wspaniały. M. Night Shymalan buduje trwogę od podstaw i cały czas się boimy, początkowy lęk zamienia się powoli w strach, a potem już w przerażenie. To jeden z najbardziej zaskakujących filmów, jakie kiedykolwiek obejrzałem - po wyjściu z kina po prostu nie mogłem uwierzyć, co zobaczyłem. Bruce Willis jako doktor Malcolm Crowe gra świetnie, ale mały Haley Joel Osment w roli jego pacjenta Cole'a, który widzi umarłych, "zabiera mu" cały film! Nie wiedziałem, że dziecko może TAK grać... To prawdziwie mistrzowska kreacja! Oglądałem dużo filmów, sporo thrillerów, a Osment stworzył jedną z najsugestywniejszych postaci występujących w filmie grozy. Tylko... dziwi mnie, że dostał nominację do Oscara za... drugoplanową rolę męską. Droga Akademio, przecież to jak najbardziej postać pierwszoplanowa, to na niej skupia się cała uwaga widza, to Cole najbardziej oddziałowuje na nasze uczucia i występuje w 90 % całej akcji filmu...

Tak, zgadzam się z Tobą w 100%. I powiem jeszcze więcej!: Ten film jest klasycznym przykładem "filmu tajemnicy". Przypomina mi taki jeden film z Jackiem Nicolsonem "Lsnienie" =>Tam też jest pewna "rzecz" (powiedzmy sobie "roboczo") (jak w "Szóstym zmyśle"), która powoduje strach, lęk. W "Lśnieniu" mamy do czynienia z bohaterem, który ulega wpływowi owej rzeczy i zaczyna zachowywać się bardzo dziwinie; nawet chce popełnić morderstwo na swej rodznie (Hotel w którym "pracuje" jest zbudowany na starym indiańskim cmentarzu). => Natomiast w "Szóstym zmysle" mamy do czynienia z bohaterem ofiarą, który zmaga się z przerażeniem i grozą! P.S. "Szósty zmysł" już dziś! - (sobota 10.20.br.). Gorąco polecam! 8-)

jako horror jest najlepszy, nie można go nawet prównywać z gniotami, w których potwór goni grupę nastolatków, najbardziej mnie zastanawiało jak taki mały może zagrać w takim filmie i w dodatku TAK dobrze! talencik

9asia9

Zgadzam się z Wami całkowicie! Haley pokazał, że nawet mały dzieciak potrafi zagrać rewelacyjnie( przykład oczywiście "szósty zmysł"). Ostatnio bardzo rzadko widzieliśmy go na ekranie, jestem bardzo ciekawa jak radzi sobie będąc juz dorosłym człowiekiem. Jesli będzie radził sobie tak dobrze jak kiedyś kto wie może będą go równać do gwiazd takich jak Johnny Depp czy Tom Hanks?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones