Hans ZimmerI

Hans Florian Zimmer

8,6
51 143 oceny muzyki
powrót do forum osoby Hans Zimmer

Ech, zatracilem sie zupelnie. Przez przypadek ostatnio uslyszalem motywm przewodni z Twierdzy i zaczelo sie. Znowu zachorowalem na Zimmera. Zaraz mialem na dysku Twierdze z Hansem w roli glownej. Teraz siedze i sciagam po kolei wszystko co znajde, a co jest jego imieniem podpisane. Co z tego, ze czasami potwarza swoje motywy, i tak zawsze mnie na deski kladzie. Genialnie potrafi stworzyc nastroj w kazdym filmie. Kiedy trzeba, potrafi ostro uderzyc, kiedy indziej tak pieknie nuci jakis motyw, ze az ciarki po plecach laza. Byl kiedys taki fiolm, Ognisty Podmuch - ogladalem go jako bachor a zapamietalem ... oczywiscie dzieki muzyce. Twierdza, Gladiator, Helikopter w Ogniu - Kaczmarek nad muzyka do Marzyciela pracowal prawie dwa lata. Zimmer przez dwa lata potrafi zrobic muzyke do 10 filmow, a kazdy soundtrack zachwyca. Niesamowity geniusz! I choc uwielbiam takze Jamesa Hornera za genialnego Bravehearta, Titanica i cudowne motywy z Wichrow namietnosci, to jednak Hansa Zimmera stawiam o oczko wyzej. Jego muzyka po prostu zawsze do mnie przemawia, czuje jak by robil ja specjalnie dla mnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones