Hedy Lamarr

Hedwig Eva Maria Kiesler

7,7
200 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hedy Lamarr

"W 1942 zerwała kontrakt z MGM i poświęciła się wraz z kompozytorem i swoim sąsiadem George'em Antheilem badaniom nad opracowaniem systemu FHSS (ang. Frequency-hopping spread spectrum), polegającym na częstych skokowych zmianach częstotliwości nadawanego sygnału radiowego, który miał uniemożliwić przechwycenie i zakłócenie komunikacji z torpedami. Ze względów technicznych system nie znalazł wtedy zastosowania ale dziś jest powszechnie stosowany w sieciach radiowych standardu 802.11 i GSM. Na swój wynalazek oparty o mechaniczne przełączanie 88 częstotliwości, sterowane przez bęben z pianoli uzyskali patent numer 2292387."
za wikipedią
Ech i gdzie tu teraz znaleźć myślące aktorki

Birdy

fajna ciekawostka, dzinks :)

presence

http://ksz.tele.pw.edu.pl/pdf/enigma2004-hedy.pdf
więcej na temat

Rioriel

Tak widziałem, tylko co tam robi BS?.....
BTW tylko jak być z taką kobitką na dłużej skoro to taki niespokojny duch....
Ale nie nudzili sie z nią, a raczej ona ich zostawiała jak byla znudzona....

Birdy

BS....zastanawiałam się, ale przyznaję nie wymyśliłam nawet naciąganego wytłumaczenia.

Birdy

..to jest trochę wyolbrzymione; ona nie miała żadnego wykształcenia technicznego; dała jakąś inspirację koledze; a jej kolega inżynier rozpisał te wszystkie schematy; tu inny forumowicz odnosi się do tego wynalazku: https://www.filmweb.pl/film/Hedy+Lamarr%3A+Genialna+i+pi%C4%99kna-2017-804180/di scussion/Film+p%C4%99ka+od+nadmiaru+przek%C5%82ama%C5%84+i+manipulacji.,3080924

niedawno zrobiono zdjęcie czarnej dziury; jedna pani, niejaka Katie Bouman zamieściła zdjęcie na instagramie i media zrobiły z niej symbol tego odkrycia; tymczasem nad tym odkryciem pracowało kilka zespołów kilkudziesięcio osobowych wśród których jedynie 20% to kobiety..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones