Irena Melcer 

7,5
3 471 ocen gry aktorskiej
Irena Melcer
Polska aktorka teatralna i filmowa. W dzieciństwie była związana z Teatrem Muzycznym Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczyła się także gry na skrzypcach w szkole muzycznej.

Studiowała w Akademii Teatralnej w Warszawie. Otrzymała Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Już w trakcie studiów debiutowała na deskach teatralnych w Och Teatrze, po szkole współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, dwukrotnie brała udział w spektaklach w Muzeum Powstania Warszawskiego w reż. Agaty Dudy - Gracz oraz Agnieszki Glińskiej. Współpracowała z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Występowała w spektaklu „Cwaniary” w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Polonia.

Ważnym w rozwoju kariery aktorskiej wydarzeniem był dla niej udział w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy – „Powidoki”. Ogromnym zawodowym wyzwaniem i jednocześnie sukcesem jest także udział w międzynarodowej produkcji nominowanej do Oscara – „Quo vadis Aida”.

Otrzymała nominację do Nagrody Machulskiego za główną rolę w krótkometrażowym filmie „Ukołysz mnie”. Sam film zdobył liczne nagrody na świecie.

[informacja nadesłana]
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1991

wzrost: 164 cm

W 2016 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zwróciła moją uwagę we ,,Wszystko gra", ciekawy typ urody, wydaje się bardzo żywa i wesoła, jak mały lis :) Trzymam kciuki za nią.

Dla mnie bardzo :-)

Widziałam dziś ten film i jestem zachwycona - wszystkim! Scenariuszem, muzyką i oczywiście grą aktorską! Moja dusza uniosła się ponad przyziemne sprawy! A gra Ireny Melcer szczególnie zapadła mi w serce... Oprócz tego gdyby ktoś kiedyś chciał zrobić biograficzny film o Simonie Kossak, to Irena Melcer byłaby do tej roli...

więcej

Bardzo fajnie gra chłopkę w 1670. Mam nadzieję, że będzie jej więcej w drugim sezonie!

Z pierwszej ekipy Metra Stokłosy i Józefowicza?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones