Irena Melcer 

6,8
883 oceny gry aktorskiej
Irena Melcer
Polska aktorka teatralna i filmowa. W dzieciństwie była związana z Teatrem Muzycznym Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczyła się także gry na skrzypcach w szkole muzycznej.

Studiowała w Akademii Teatralnej w Warszawie. Otrzymała Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Już w trakcie studiów debiutowała na deskach teatralnych w Och Teatrze, po szkole współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, dwukrotnie brała udział w spektaklach w Muzeum Powstania Warszawskiego w reż. Agaty Dudy - Gracz oraz Agnieszki Glińskiej. Współpracowała z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Występowała w spektaklu „Cwaniary” w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Polonia.

Ważnym w rozwoju kariery aktorskiej wydarzeniem był dla niej udział w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy – „Powidoki”. Ogromnym zawodowym wyzwaniem i jednocześnie sukcesem jest także udział w międzynarodowej produkcji nominowanej do Oscara – „Quo vadis Aida”.

Otrzymała nominację do Nagrody Machulskiego za główną rolę w krótkometrażowym filmie „Ukołysz mnie”. Sam film zdobył liczne nagrody na świecie.

[informacja nadesłana]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1991

wzrost: 164 cm

W 2016 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych