Isabel Jewell 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":71,"rate":6.802816901408451,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
71 ocen gry aktorskiej
Isabel Jewell
Isabel Jewell urodziła się 1907 roku w Shoshone w stanie Wyoming, USA.
Aktorka na początku swojej kariery odnosiła spore sukcesy na Broadwayu i tam została zauważona przez łowców talentów. Zagrała małą rolę w "Counsellor at Law" u boku Johna Barrymore'a. Przez całą swoją karierę wcielała się w epizodyczne role, które przechodziły niemal niezauważone. Najbardziej znana jest jako Emma Slattery z "Przeminęło z wiatrem", gdzie pojawiła się obok Vivien Leigh, Clarka Gable'a, Olivii de Havilland czy Leslie Howarda. Inne role to: Gladys w "Na zachód, młody człowieku", Hortense w "Piękności na sprzedaż", Gloria Stone w "Zagubionym horyzoncie", Jennie Coit w "Północno-zachodnim przejściu", Jane McGee w "Irene" czy Frances Fallon w "Siódmej ofierze". Często pojawiała się też w radiu.
Aktorka dwukrotnie wychodziła za mąż, a każde małżeństwo zakończyło się rozwodem. Nie doczekała się dzieci. Zmarła z niewyjaśnionych przyczyn w wieku 64 lat w Hollywood.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 19 lipca 1907

data śmierci: 5 kwietnia 1972

miejsce urodzenia: Shoshoni, Wyoming, USA

wzrost: 150 cm

mąż Paul Marion (1941 - 1944, rozwód)
Zmarła w Los Angeles (Kalifornia, USA). Przyczyna jej śmierci nie została ujawniona.
W latach 1933 - 1935 była zaręczona z Lee Tracy. W 1936 roku zaręczyła się z Owenem Crumpem.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum