Patti Mary Woodward

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":429,"rate":7.715617715617715,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":6,"rate":5.333333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":9.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
429 ocen gry aktorskiej
Jane Darwell
Patti Woodward urodziła się 15 października 1879 roku. Marzyła o zostaniu artystką cyrkową, lecz sprzeciwił się temu jej ojciec. Jane została zatem aktorką występującą w filmach i w teatrze.
Jane nie szczyciła się urodą zgodną z ówczesnymi kanonami piękna: była dość pulchna, a jej twarz można było nazwać "interesującą". Dlatego dostawała głównie dostojnych matron, matek głównych bohaterów i gospodyń domowych. Zagrała w sześciu filmach z Shirley Temple, m.in. w "Małej biednej dziewczynce", "Mojej gwiazdeczce" i "Złotowłosym brzdącu". W superprodukcji MGM-u "Przeminęło z wiatrem" wcieliła się w postać Dolly Merriwether. Zauważył ją Henry Fonda i obsadził ją w "Gronach gniewu", za który dostała Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Inne znane filmy z jej udziałem to "Uprzejmie informujemy, że nie są państwo małżeństwem" z Zsą Zsą Gabor, Marilyn Monroe, Ginger Rogers i Lee Marvinem, "Bigamista" z Joan Fontaine, "Trzej ojcowie chrzestni" z Johnem Waynem, "Miasto bezprawia" z Henrym Fondą i "Guwernantka" z Olivią de Havilland i Anne Shirley. Jane zagrała łącznie w 170 filmach.
Aktorka zmarła w Los Angeles na atak serca, mając 87 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 15 października 1879

data śmierci: 13 sierpnia 1967

miejsce urodzenia: Palmyra, Missouri, USA

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła Oscar,
Sprawdź wszystkie nagrody
Zmarła na atak serca w Los Angeles (Kalifornia, USA). Została pochowana na Forest Lawn Memorial Park w Glendale (Kalifornia, USA).
Była brana pod uwagę do roli Rachel Cooper w filmie "Noc myśliwego", która ostatecznie przypadła w udziale Lillian Gish.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych