Jason Patric 

Jason Patric Miller Jr.

7,2
4 412 ocen gry aktorskiej
Jason Patric
Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach artystycznych. Jego ojcem jest aktor i pisarz Jason Miller ("Egzorcysta" [1973]], a dziadkiem - legendarny komik, Jackie Gleason.
Na dużym ekranie zadebiutował w obrazie sci-fi "Solarbabies" [1986]. Pierwszy sukces odniósł w horrorze "The Lost Boys" (video: "Straceni chłopcy") Jamesa Foleya. Duże uznanie przyniosły mu doskonałe kreacje w "Rush" [1991] [video: "W matni"] i w "Uśpionych" [1996]. Inne ważne filmy z jego udziałem to: "The Beast", "After Dark My Sweet" (video, TVP: "Po zmroku, kochanie"), "Geromino: An American Legend" (video: "Geromino - amerykańska legenda") oraz "The Journey of August King" (video: "Podróż Augusta Kinga").
Ostatnio zebrał bardzo pochlebne opinie dzięki bezkompromisowego policjanta Nicka Tellisa.w "Narc" [2002], Ma też na swoim koncie spektakularną plajtę sezonu 1997/1998, czyli "Speed 2".


Uważany jest za jednego z najciekawszych aktorów swojego pokolenia. Niestety, jak dotąd nie udało mu się zdobyć sławy swoich rówieśników Brada Pitta i Keanu Reevesa. Miejmy jednak nadzieję, że w końcu kiedyś to nastąpi - bo na to na pewno zasługuje!
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

Jest wnukiem Jackie Gleasona.
Ma dwójkę rodzeństwa: siostrę Jennifer i brata Jordana oraz brata przyrodniego, Joshuę Johna Millera.
Mel Gibson chciał, aby Patric zagrał Williama Wallace'a w filmie "Braveheart - Waleczne Serce ". Ostatecznie w postać wcielił się sam Gibson.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych