Jennifer Esposito I

7,0
3 495 ocen gry aktorskiej
Jennifer Esposito I
Jennifer Esposito urodziła się 11 kwietnia 1973 roku w USA w Nowym Jorku. Przez wiele lat budowała swoją pozycję w branży filmowej. Najpierw Jenny grała w niskobudżetowych produkcjach. Opłaciła się jednak wytrwałość i ciężka praca Esposito. W 1999 roku zagrała w filmie "Mordercze lato". Zagrała Ruby.
W młodości Jennifer uczyła się w szkole imienia Lee Strasberg'a w Nowym Jorku. W 1990 roku zakończyła naukę i zaczęła pracować w lokalnej telewizji. Wkrótce otrzymała rolę w amerykańskim filmie "Undercover". W 1997 roku zagrała małą rólkę w filmie "Pocałuj mnie, Guido" i w "Braterskim pocałunku". Zaraz potem pokazała się w filmie Michaela J. Fox'a pt. "Noo Yawk" oraz w komediowym serialu produkowanym dla stacji ABC "Spin City". Po wystąpieniu w dwóch sezonach tego sitkomu Esposito zagrała u boku Edwarda Burnsa w romansie "Nie patrz wstecz". Następnie wystąpiła w sequelu horroru "Koszmar następnego lata" oraz w dramacie Spike'a Lee "Gra o honor" opowiadającym o koszykówce. Potem zagrała punkówę, piosenkarkę oraz dziewczynę Adriena Brody w filmie "Mordercze lato". Następną rolą Jenny była postać byłej dziewczyny Chrisa O'Donnella w filmie "Kawaler". W roku 2000 pokazała się widzom w horrorze "Drakula 2000". Po roku otrzymała propozycję wystąpienia w filmie "Nikomu ani słowa" z Michaelem Douglasem w roli głównej. Propozycję przyjęła. Następnie wystąpiła w komedii "Mistrz kamuflażu". Jednak jedną z jej ważniejszych ról jest ta w komedii "Witajcie w Collinwood". Grała u boku Williama H. Macy i George'a Clooney'a!
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 kwietnia 1973

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, inną nagrodę oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Bradley Cooper (21.12.2006 - 10.11.2007, rozwód); 2. Louis Dowler (16.11.2014 - 2016, rozwód); 3. Jesper Vesterstrøm (od 13.09.2020)
Ma starszą siostrę.
W 2004 wystąpiła w reklamie Swiffer.
Była brana pod uwagę do roli Dionny w filmie "Mordercze lato" ale ze względu na napięty harmonogram wybrała rolę Ruby. W postać Dionny wcieliła się natomiast Mira Sorvino.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Może wyda się to lesbijskie, ale uważam że jest piękna. Jak ją oglądam to aż mi dech zapiera. Wielka szkoda, że za wiele nie gra i nie dostaje dużych ról.

W filmografii pominięto serial "The Affair"- Jennifer Esposito wystąpiła w kilku odcinkach III sezonu, grając siostrę głównego bohatera, Noaha Sollowaya (Dominic West).

Rzeczywiście śliczna ;) W "crash" prezentowała się wręcz świetnie :P Po prostu graty za buźke jaką ma ta pani(za reszte zresztą też) :P

Do tego jest piękna, ma "coś takiego" w swojej urodzie. I to niesamowicie hipnotyzujące spojrzenie, te oczy.

Jennifer Esposito to jedyny pozytyw tego filmu, chociaż aktorką jest średnią. ale przynajmniej ładną i ozdabia ten marny film. Co do Pana Killmera to niestety dla mnie jest on już skończony jako aktor tak jak Steven Seagal. Obaj panowie po paru dobrych filmach na początku kariery altorskiej niestety stoczyli się do...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones