Jennifer Esposito I

7,1
2 990 ocen gry aktorskiej
Jennifer Esposito I
Jennifer Esposito urodziła się 11 kwietnia 1973 roku w USA w Nowym Jorku. Przez wiele lat budowała swoją pozycję w branży filmowej. Najpierw Jenny grała w niskobudżetowych produkcjach. Opłaciła się jednak wytrwałość i ciężka praca Esposito. W 1999 roku zagrała w filmie "Mordercze lato". Zagrała Ruby.
W młodości Jennifer uczyła się w szkole imienia Lee Strasberg'a w Nowym Jorku. W 1990 roku zakończyła naukę i zaczęła pracować w lokalnej telewizji. Wkrótce otrzymała rolę w amerykańskim filmie "Undercover". W 1997 roku zagrała małą rólkę w filmie "Pocałuj mnie, Guido" i w "Braterskim pocałunku". Zaraz potem pokazała się w filmie Michaela J. Fox'a pt. "Noo Yawk" oraz w komediowym serialu produkowanym dla stacji ABC "Spin City". Po wystąpieniu w dwóch sezonach tego sitkomu Esposito zagrała u boku Edwarda Burnsa w romansie "Nie patrz wstecz". Następnie wystąpiła w sequelu horroru "Koszmar następnego lata" oraz w dramacie Spike'a Lee "Gra o honor" opowiadającym o koszykówce. Potem zagrała punkówę, piosenkarkę oraz dziewczynę Adriena Brody w filmie "Mordercze lato". Następną rolą Jenny była postać byłej dziewczyny Chrisa O'Donnella w filmie "Kawaler". W roku 2000 pokazała się widzom w horrorze "Drakula 2000". Po roku otrzymała propozycję wystąpienia w filmie "Nikomu ani słowa" z Michaelem Douglasem w roli głównej. Propozycję przyjęła. Następnie wystąpiła w komedii "Mistrz kamuflażu". Jednak jedną z jej ważniejszych ról jest ta w komedii "Witajcie w Collinwood". Grała u boku Williama H. Macy i George'a Clooney'a!
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 kwietnia 1973

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Bradley Cooper (21.12.2006 - 10.11.2007, rozwód); 2. Louis Dowler (16.11.2014 - 2016, rozwód); 3. Jesper Vesterstrøm (od 13.09.2020)
Ma starszą siostrę.
W 2004 wystąpiła w reklamie Swiffer.
Była brana pod uwagę do roli Dionny w filmie "Mordercze lato" ale ze względu na napięty harmonogram wybrała rolę Ruby. W postać Dionny wcieliła się natomiast Mira Sorvino.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych