Jerzy Kawalerowicz

7,8
1 120 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jerzy Kawalerowicz

Dlaczego nikt nigdy nie wspomina o tym filmie? Przecież to jest bardzo piękny film, może nie jakieś arcydzieło ale moim zdaniem znacznie przewyższa Quo Vadis ...

użytkownik usunięty
jarexz

"Za co?" to takie kino środka - ani dobre ani złe. A porównując do "Quo Vadis" to wszystko może być pięknym filmem.
"Za co?" to taka troche typowa dla swoich lat martyrologia, pozatym dziwi mnie że reżyser-polak ekranizuje proze w którym Tołstoj rozlicza się z wpajaną mu przez państwo nienawiśc do polaków. To się mija z celem, a pozostaje dla nas tylko martyrologia jak już napisałem.
A zapomnianych dobrych filmów to Kawalerowicz ma sporo. Nie docenia się jego filmów socrealistycznych, moim zdaniem poziomem niewiele odbiegającymi od dzieł Munka czy Wajdy. Albo takie późniejsze "Śmierć prezydenta" czy "Jeniec Europy" - także zacne filmy.

to jego najgorszy film...

jestem_piatym_elementem

ten film, jak i ksiazka, jest o moich przodkach. Uwazam sie za srednio zaawansowanego kinomana, wiec na filmach sie raczej jako tako znam. Ten film odbieram jednak zupełnie inaczej:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones