Jesse McCartney 

Jesse Abraham Arthur McCartney

7,9
890 ocen gry aktorskiej
Jesse McCartney
Jesse McCartney to amerykański wokalista, aktor, a także autor piosenek (napisał między innymi „Bleeding love” dla Leony Lewis). Urodził się w Ardsley w Nowym Jorku jako syn Ginger i Scotta McCartney. W wieku siedmiu lat zaczął występować w musicalach. W 1997 roku grał Louisa w nowej wersji przedstawienia „Król i ja”. W wieku 11 lat przeniósł się do Los Angeles, aby zostać aktorem i piosenkarzem.

Od 1998 roku śpiewał z zespołem Sugar Beats, który był nominowany do nagrody Grammy za najlepszy album dla dzieci (How Sweet It Is). Natomiast sławę zawdzięcza występom z boysbandem Dream Street, którego debiutancka płyta, pod tym samym tytułem, zdobyła miano platynowej. Po rozpadzie zespołu rozpoczął solową karierę. Jego pierwszy album "Beautiful Soul” również stał się platynowy.

Jako aktor zadebiutował w serialu telewizyjnym „All My Children”. Rola Adama Handlera Juniora przyniosła mu nominację do nagrody Daytime Emmy. Popularność przyniosła mu rola w dwu-sezonowym serialu dla młodzieży "Summerland". Pojawiał się również gościnnie w serialach stacji Disney Channel, takich jak: „Nie ma to jak hotel” czy „Hannah Montana”. Jego debiutem filmowym była tytułowa rola w młodzieżowym dramacie „Keith”. Posiada również doświadczenie jako aktor dubbingowy. Podkładał głos miedzy innymi w familijnym filmie „Alvin i wiewiórki” oraz w bajce Disney’a „Dzwoneczek”.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 kwietnia 1987

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

żona Katie Peterson (od 23.10.2021)
Ma młodszą siostrę Leę i brata Timothy'ego.
Zaśpiewał w duecie z Anne Hathaway piosenkę "Don't Go Breaking My Heart", która znalazła się na soundtracku do filmu "Ella zaklęta".
Początkowo to on, z uwagi na podobieństwo rysów do Amandy Bynes, miał zagrać Sebastiana w filmie "Ona to On". Roli jednak nie przyjął, a angaż ostatecznie otrzymał James Kirk.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Hej, jestem wielką fanką Jessego, ale odnoszę wrażenie, że jestem po prostu jedyną osoba, która go słucha w Polsce. Chciałam się za pośrednictwem filmwebu dowiedzieć, czy są jacyś fani oprócz mnie. Jeśli tak, proszę o kontakt; 1877527

Nie znoszę takiej muzyki, jaką on wykonuje, wizualnie też jest nie w moim typie, a do filmu "Keith"
byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Ale ma w sobie coś takiego, że po 15 min. zweryfikowałam
swoje sądy:) To z jaką łatwością potrafił w jednej scenie zagrać wiele emocji przywołuje mi na myśl
Edwarda Nortona...

oststnio występuje w serialu Young&hungry

Nie jestem jakąś wielką fanką McCartney'a , ale dostaje ode mnie gość plusa za głosy
Roxasa i Vena z gier Kingdom Hearts ^^ Mi się jego głos w grze jak najbardziej podoba ^^

obejrzałam nowy odcinek "Young and Hungry" w którym Jesse gra chłopaka o imieniu Cuper

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones