Jimmy Smits 

Jimmy L. Smits

7,2
6 619 ocen gry aktorskiej
Jimmy Smits
Jego matka była z Puerto Rico, a ojciec z Surinamu.
Pupularności przysporzyły mu role w "Nowojorskich gliniarzach" (NYPD Blue) i w "Prawnikach z Miasta Aniołów" (L.A. Law). Za udział w nich Smits otrzymał osiem nominacji do Emmy, którą wygrał ostatecznie w 1990 r. za serial "L.A. Law". Z kolei za "NYPD Blue" został wyróżniony Złotym Globem [do którego był zgłaszany trzykrotnie]. Do
jego największych sukcesów kinowych należą "Cisco Kid" i z pewnością "Atak klonów". Przede wszystkim jednak Jimmy Smits jest aktorem telewizyjnym i jako takiego kojarzy go największa część publiczności. Z byłą żoną Barbarą ma dwoje dzieci.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1955

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 192 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 4 inne nagrody oraz 30 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Barbara Smits (10.06.1980 - 22.06.1987, rozwód), 2 dzieci: Taina (ur. 1973) i Joaquin (ur. 1983)
W 1980 roku ukończył studia licencjackie na wydziale teatralnym w Brooklyn College w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). Natomiast w 1982 roku otrzymał tytuł magistra na Uniwersytecie Cornella w Ithaca (Nowy Jork, USA).
W 1997 roku wziął udział w kampanii społecznej "Got Milk?" propagującej picie mleka.
Odrzucił ofertę zagrania postaci Flinna w serialu "Nowojorscy gliniarze". Postać ta została później przemianowana na detektywa Johna Kelly i angaż przyjął  David Caruso . Jak na ironię, po odejściu Caruso, Smits przyjął  rolę detektywa Bobby'ego Simone (następcy detektywa Kelly'ego).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych