Jimmy L. Smits

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":5159,"rate":7.355107578988176,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":37,"rate":7.4324324324324325,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":10,"rate":8.9,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,4
5 159 ocen gry aktorskiej
Jimmy Smits
Jego matka była z Puerto Rico, a ojciec z Surinamu.
Pupularności przysporzyły mu role w "Nowojorskich gliniarzach" (NYPD Blue) i w "Prawnikach z Miasta Aniołów" (L.A. Law). Za udział w nich Smits otrzymał osiem nominacji do Emmy, którą wygrał ostatecznie w 1990 r. za serial "L.A. Law". Z kolei za "NYPD Blue" został wyróżniony Złotym Globem [do którego był zgłaszany trzykrotnie]. Do
jego największych sukcesów kinowych należą "Cisco Kid" i z pewnością "Atak klonów". Przede wszystkim jednak Jimmy Smits jest aktorem telewizyjnym i jako takiego kojarzy go największa część publiczności. Z byłą żoną Barbarą ma dwoje dzieci.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1955

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 192 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 4 inne nagrody i 30 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Barbara Smits (10.06.1980 - 22.06.1987, rozwód), 2 dzieci: Taina (ur. 1973) i Joaquin (ur. 1983)
W 1980 roku ukończył studia licencjackie na wydziale teatralnym w Brooklyn College w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). Natomiast w 1982 roku otrzymał tytuł magistra na Uniwersytecie Cornella w Ithaca (Nowy Jork, USA).
W 1997 roku wziął udział w kampanii społecznej "Got Milk?" propagującej picie mleka.
Odrzucił ofertę zagrania postaci Flinna w serialu "Nowojorscy gliniarze". Postać ta została później przemianowana na detektywa Johna Kelly i angaż przyjął  David Caruso . Jak na ironię, po odejściu Caruso, Smits przyjął  rolę detektywa Bobby'ego Simone (następcy detektywa Kelly'ego).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych