Michael C. Hall I

Michael Carlyle Hall

8,6
11 040 ocen gry aktorskiej
Michael C. Hall I
Michael C. Hall urodził się w 1 lutego 1971 roku w północnej Karolinie, USA. Najbardziej znany jest z hitowego serialu "Six Feet Under". Pierwszy raz przyjechał do Nowego Jorku, aby studiować aktorstwo na uniwersytecie. Później zaczął grać w wielu sztukach teatralnych takich jak "Macbeth", gdzie występowali także Alec Baldwin i Angela Bassett,w sztuce "Cymbeline" zagrał z Liev Schreiberem. Kolejne sztuki, w których zagrał, to "Timon of Athens","Henry V","The English Teachers" i "Terrence McNally's". Następnie pojawił się na Broadway'u z główną rolą mistrza ceremonii w kabarecie, gdzie dyrektorem był Sam Mendes, a później wcielił się w Billy'ego Flynna w "Chicago".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 lutego 1971

miejsce urodzenia: Raleigh, Karolina Północna, USA

wzrost: 178 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 6 innych nagród oraz 35 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Amy Spanger (01.05.2002 - 2006, rozwód); 2. Jennifer Carpenter (31.12.2008 - 02.12.2011, rozwód); 3. Morgan Macgregor (29.02.2016 - obecnie)
W 1993 roku uzyskał dyplom Earlham College w Richmond (Indiana, USA).
Siostra Michaela zmarła przed jego urodzeniem.
W celu uzyskania magistra sztuk pięknych uczęszczał do New York University.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Co za talent! Oglądałam ostatnio Dextera, a zaraz po nim Sześć stóp pod ziemią i nie mogę się nadziwić, jak za pomocą oszczędnych środków zbudował dwie tak różne, ale tak wiarygodne postaci!
Jest niesamowity i uwielbiam go oglądać. Życzę mu z całego serca wielu ciekawych ról, w których wykorzysta w pełni swoje...

Rudy, dla którego można stracić głowę...

Jest tak seksowny w Dexterze, że nie umiem przestać o nim myśleć...

Bardzo smaczny serial

Po obejrzeniu wszystkich sezonów Dextera nie mogę go sobie wyobrazić w jakimś innym filmie. Nawet na Filmwebowym zdjęciu widzę tutaj Dextera, a nie aktora, chyba zbyt się do tego serialu przywiązałem.

rola życia i spisał się w niej idealnie. On mógłby grać jeszcze ewentualnie w jakichś chorych czarnych komediach.

Wreszcie zagra główną rolę.Czekam z niecierpliwością.