[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/52849/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":63,"rate":8.682539682539682,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/52849/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":59,"rate":6.508474576271187,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/52849/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":34,"rate":7.352941176470588,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/52849/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":25,"rate":5.44,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/52849/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":4,"rate":4.75,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/52849/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,7
63 oceny gry aktorskiej
John Cameron Mitchell
John Cameron Mitchell urodził się w miasteczku El Paso, w stanie Teksas. Na deskach teatru zadebiutował w wieku jedenastu lat, kiedy wystawiano jasełka w jednej ze szkockich benedyktyńskich szkół. Mitchell grał wtedy Maryję. W roku 1985 twórca ujawnił swoją orientację seksualną przed rodziną i przyjaciółmi. Jest zdeklarowanym homoseksualistą oraz członkiem sieci Radical Faerie. Jest również jednym z członków Drama Department Theater Company.
Jego pierwszą profesjonalną rolą, była rola Hucka Finna w musicalu "Big River" wystawianym w Chicago's Goodman Theatre. Nierzadko występował na Broadwayu. Pojawiał się często gościnnie w produkcjach telewizyjnych, takich jak "MacGyver", "Strefa mroku" czy "Dreamer of Oz". Jego pierwsza rola filmowa była naprawdę niewielka. W produkcji "One More Saturday Night" wcielił się w pijanego nastolatka. Wkrótce dostawał kolejne role i pojawiał się w filmach takich jak "Niewłaściwe miejsce", "Księga miłości" albo "Banda jednej ręki".
W 2001 roku dał się poznać jako twórca filmowy nakręcając produkcję opartą na swojej sztuce "Cal do szczęścia". W tym filmie zagrał po raz ostatni poświęcając się reżyserii. W przeciągu kilku lat powstały kolejne obrazy: "Shortbus" oraz "Między światami".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 kwietnia 1963

miejsce urodzenia: El Paso, Teksas, USA

Jego bratem jest Colin Mitchell.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Co sie z nim dzieje od 2001 r. czyli od jego ostatniego filmu?

  • Ostatnio przez przypadek znalazlam ta piosenke w orginalnym wykonaniu Johna http://www.youtube.com/watch?v=6f_AqX5WI ss&NR [www.youtube.com/watch?v...]

   • muszę przyznać, że widziałam tylko jeden film z jego udziałem, ale zrobił na mnie ogromne wrażenie!!! mam na myśli genialne "Hedwig and the angry inch". był naprawdę wspaniały, a jego rola wzruszyła mnie do łez. aż chciało się krzyknąć - WIĘCEJ TAKICH FILMÓW I WIĘCEJ TAKICH AKTORÓW!!!

    1
    • Film doskonały. Doskonale... antyklerykalny. Nie pozwala rozgrzeszać krzywd niezawinionych (utrata dziecka).