John Cameron Mitchell 

6,8
116 ocen gry aktorskiej
John Cameron Mitchell
John Cameron Mitchell urodził się w miasteczku El Paso, w stanie Teksas. Na deskach teatru zadebiutował w wieku jedenastu lat, kiedy wystawiano jasełka w jednej ze szkockich benedyktyńskich szkół. Mitchell grał wtedy Maryję. W roku 1985 twórca ujawnił swoją orientację seksualną przed rodziną i przyjaciółmi. Jest zdeklarowanym homoseksualistą oraz członkiem sieci Radical Faerie. Jest również jednym z członków Drama Department Theater Company.
Jego pierwszą profesjonalną rolą, była rola Hucka Finna w musicalu "Big River" wystawianym w Chicago's Goodman Theatre. Nierzadko występował na Broadwayu. Pojawiał się często gościnnie w produkcjach telewizyjnych, takich jak "MacGyver", "Strefa mroku" czy "Dreamer of Oz". Jego pierwsza rola filmowa była naprawdę niewielka. W produkcji "One More Saturday Night" wcielił się w pijanego nastolatka. Wkrótce dostawał kolejne role i pojawiał się w filmach takich jak "Niewłaściwe miejsce", "Księga miłości" albo "Banda jednej ręki".
W 2001 roku dał się poznać jako twórca filmowy nakręcając produkcję opartą na swojej sztuce "Cal do szczęścia". W tym filmie zagrał po raz ostatni poświęcając się reżyserii. W przeciągu kilku lat powstały kolejne obrazy: "Shortbus" oraz "Między światami".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 kwietnia 1963

miejsce urodzenia: El Paso, Teksas, USA

Jego bratem jest Colin Mitchell.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych