John Slattery I

John M. Slattery Jr.

7,4
9 268 ocen gry aktorskiej
John Slattery I
John Slattery urodził się w 1963 iw Bostonie, Massachusetts, gdzie także się wychowywał, z czego teraz jest dumny. Aktualnie jest żonatyy z Talią Balsam, byłą żoną George`a Clooney`a.
John po raz pierwszy pojawił sie w serialu w roku 1988 a był to "The Dirty Dozen: the Series" i od tamtego czasu nie przestaje ciężko pracować. Jego dorobek telewizyjny obejmuje seriale takie jak "Under Cover", "Homefront", "Maggie," i "Feds" oraz mini-seriale: "A Woman of Independent Means", w którym gra z Sally Field i "From the Earth to the Moon", w którym gra Waltera Mondalę. Dzięki swoim rolom w "Will and Grace" jako starszy brat Willa - Sam, "Judging Amy" jako oziębły mąż Amy oraz "Sex and the City", John stał się jednym z najbardziej poszukiwanych aktorów. W 2001 zagrał w serialu komediowym NBC pt. "Ed" rolę dyrektora szkoły średniej - Denisa Martino. Ta kreacja przyniosła mu wielka popularność i stała się obiektem dyskusji fanów serialu.
John odnosi też sukcesy na deskach teatrów. Jego teatralny debiut przypada na rok 1989, kiedy to zagrał w "Lisbon Traviata". Bardzo owocna okazała się współpraca z dramaturgiem Richardem Greenburgiem. Pojawił się w paru sztukach tego autora m.in. w "Night and Her Stars" oraz "Three Days of Rain. Za role w tej ostatniej dostał nagrodę krytyki za podwójną rolę ojca i syna. W 1993 debiutuje na Broadway`u występując w "Laughter on the 23rd Floor". Powrócił do teatru w roku 2000 rolą w "Betrayal"
W filmie zadebiutował w 1996 gościnnym występem w filmie "City Hall". Od tamtego czasu pojawił się w "Eraser", "Where's Marlow?", "Traffic" i "Bad Company". W roku 2004 wystąpił z Julią Roberts w "Mona Lisa Smile" oraz w drugiej części "Dirty Dancing" - "Havana Nights".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 sierpnia 1962

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 178 cm

Aktor
Zdobył 3 nagrody Aktor, inną nagrodę oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Talia Balsam (od 30.12.1998), syn Harry (ur. 1999)
W 1984 roku ukończył studia licencjackie na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA).
Starał się o rolę Mr. Biga w "Seksie w wielkim mieście", jednak nie widziano go w tej roli. Ostatecznie dostał inną, a Mr. Biga zagrał Chris Noth.
Starał się o rolę Dona Drapera w serialu "Mad Men", jednak zaoferowano mu rolę Rogera Sterlinga, którą przyjął. Dona Drapera zagrał natomiast Jon Hamm.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jestem w szoku. Strasznie staro wygląda, ja bym mu dała tak z 60+ a tu ledwo 51! Jednak mimo to jest przystojny.

John budzi moją olbrzymią sympatię w tej roli. Jest idealny jako osoba, która jednocześnie zawsze miała
trochę za łatwo, żeby chciała się starać i widzi trochę za dużo, żeby stać się jednym z tych pustych ludzi,
których pełen jest świat Madison Avenue.
Bardzo mi przypomina w sposobie bycia Clintona - jeżeli kiedyś...

więcej

Bardzo pociągający, sexy mężczyzna i dobry aktor. Rola w "Mad Men" zagrana perfekcyjnie!!!

do Owena Wilsona

Oglądając Mad Men miałem wrażenie, że to może być ojciec Justina Theroux, a mimo znacznych różnic wizualnych w kwestii starzenia się dzieli ich tylko 9 lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones