John M. Wells

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/120781/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":394,"rate":7.208121827411167,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/120781/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":88,"rate":7.4772727272727275,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/120781/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":28,"rate":7.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}}]
7,2
394 oceny pracy reżysera
John Wells III

John M. Wells urodził się w 1956 roku. Jest scenarzystą, producentem i reżyserem.
Największe sukcesy odniósł opracowując seriale telewizyjne, dlatego można go określić mianem "producenta TV". Ale Wells realizuje swoje projekty w bardzo urozmaicony sposób, za pomocą różnych środków. Dzięki swemu wykształceniu i doświadczeniu John mógł odnieść wielki sukces niemal w każdej dziedzinie branży rozrywkowej. Jako młody mężczyzna miał kontakt z Eltonem Johnem, Lindą Ronstadt i The Eagles. Pracował też w restauracji Denver County Dinner Playhouse, ale zawsze miał wysokie ambicje, które chciał spełnić, dlatego zaczął interesować się teatrem. Jego doświadczenie szybko zaprocentowało.
Po skończeniu nauki w BFA w Carnegie-Mellon, na kierunku "producent", Wells poszedł do MFA, by uczyć się reżyserii. Dobrze radził sobie na studiach, jednak poza szkołą zapisał się do Stark Motion Picture Producing Program w USC. Potem spędził kolejny rok w MFA na kierunku "kino i biznes". W tym samym czasie, John pracował dla firmy Paramount Pictures przy takich projektach jak "Czerwoni", "Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)Poszukiwacze Zaginionej Arki", "S.O.B." i "Ragtime" oraz "Ten od serca". Udzielał się także w teatrze. Był producentem sztuk teatralnych w Los Angeles. Wystawił między innymi, "Tanzi", "Battery", "Balm in Gilead" i "Steaming". Potem został jednym z członków ekipy produkcyjnej przy filmie "Nice Girls Don't Explode".
W 1987 roku Wells miał sporo pracy: napisał kilka skryptów do komediowego serialu stacji CBS "Shell Game", który realizował. Od tej pory był producentem wykonawczym w serialu stacji ABC "Just in Time (1988)Just in Time", a potem odniósł swój pierwszy wielki sukces - serial "China Beach". W swoim serialu dobrze pokazał życie żołnierzy z Wietnamu, za co otrzymał bardzo pochlebne recenzje od krytyków. Jego techniczna i kierownicza ekspertyza oraz sympatia dla aktorów pomogła mu zachować duży realizm w swojej pracy. Założył firmę producencką John Wells & Friends, która współpracowała z Warners TV. Brał udział w tworzeniu bijącego rekordy popularności serialu detektywistycznego "Angel Street", ale pracował tylko przy trzech jego odcinkach. Potem wyprodukował i napisał scenariusz do filmu telewizyjnego "The Nightman".
W latach 90. odnosił wielkie sukcesy jako producent telewizyjny. Pracował przy bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków serialu "Ostry dyżur", który opowiada o perypetiach lekarzy. Serial jest bardzo szanowany za medyczne szczegóły, realizm i prawdziwość bohaterów. Już na samym początku produkcja stała się hitem i już w 1995 roku Wells podpisał kontrakt z NBC na nakręcenie co najmniej pięciu kolejnych sezonów serialu.
Po kilku latach oddalenia od kina nie był już w tak dobrej formie. Druga połowa lat 90. była jednym z najgorszych czasów w jego karierze. Wyprodukował film "Gdy uśmiechają się anioły", ale nie odniósł on sukcesu. Mimo tego niepowodzenia, podpisał umowę z DreamWorks SKG, współpracował też z Warnerem i Foxem. Pracował z reżyserem Mimi Lederem przy "China Beach" i "Ostrym dyżurze" i dzięki tej znajomości dostał u niego fuchę producenta wykonawczego w filmie "Peacemaker", gdzie występowali m.in. George Clooney i Nicole Kidman. Wells i Leder ponownie pracowali razem przy filmie DreamWorks "Dzień Zagłady".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1957

Emmy
Zdobył Emmy, 2 inne nagrody i 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Emmy Najlepszy program specjalny za film The West Wing Documentary Special w roku 2002 wraz z: Llewellyn Wells, Thomas Schlamme, Bill Couturié, Anne Sandkuhler, Aaron Sorkin, Michael Hissrich, Kevin Falls
żona Marilyn Wells, 2 dzieci
Jego bratem jest Llewellyn Wells.
W 1982 roku ukończył USC School of Cinema-Television.
W 1979 ukończył Carnegie Mellon z licencjatem ze sztuki pięknej w teatrze.
  • bez wątpienia filar tego serialu. Najważniejszy scenarzysta i reżyser tego znakomitego serialu.