Juliusz Machulski

Juliusz Jan Machulski

7,8
6 640 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Juliusz Machulski

To było naprawdę żenujące.

Oto Pan Machulski w rozmowie z panią Domagalik raczył okres PRL-u skwitować słowami: "wszyscy żyliśmy w dziadowskim kraju".

Panie Machulski a kim Pan by był, gdyby nie ów "dziadowski kraj"?

Dziś pan pluje na PRL a przecież, do cholery, był Pan częścią tego systemu. Ten system pozwolił Panu realizować się w zawodzie filmowca, ten opluwany dziś przez pana system pozwolił również Pana ojcu za zaistnienie w zawodzie aktora i nie były to złe role.

Czyli co? Dziadowski kraj to i dziadkowskie filmy, Pana filmy, no bo jak inaczej? Robimy wyjątek, tak?

Mi jako Polakowi autentycznie wstyd za poziom wypowiedzi znanego polskiego filmowca.

Won ze szkołą filmową! Won z Polską Szkołą filmową, precz z kabaretami tamtego okresu, won z całą plejadą świetnych, polskich aktorów.

Pan Machulski ochrzcił to wszystko dziadowskim krajem.

Jako Polak nie życzę sobie podobnych sformułowań bo to mnie obraża a ze swojej strony co najwyżej bronię się przed zacytowaniem wobec Pana Machulskiego pewnego zwrotu, którego był użył pewnego razu nasz Pan Prezydent.

użytkownik usunięty
Nick_filmweb

Pieprzony patriota się znalazł...

Nie żaden pieprzony patriota, tylko mam dosyć hipokrytów, którzy wpierw darli z komuny co tylko chcieli a po 89 r zaczęli bredzić jaki to był chory system.

Łapiesz to? Czy mam ci to wszystko wyłuszczyć i wysłać drogą mailową?

Nick_filmweb

Facet co ty wogóle tutaj tworzysz? Machulskiemu chodzi raczej o cenzurę
która obowiązywała za czasów PRLowskich i nie jemu pierwszemu i ostatniemu.
A nie o to że kabarety, filmy itp. były "dziadowskie"

Nick_filmweb

To, że ktoś radził sobie w tamtych czasach, potrafił się odnaleźć i korzystał, z czego mógł oznacza, że nie może krytykować??? Niby czemu??? Ludzie muszą się dostosować do istniejących warunków - na tym polega umiejętność przetrwania ale to nie świadczy o tym, że muszą cały system pochwalać. Bez przesady. Nie czuję się urażona wypowiedzią pana Machulskiego, rozumiem co miał na myśli.

arza79

arza79, jesteś doprawdy rozkoszna. Co to znaczy,"radził". Machulski nie musiał w ogóle sobie radzić. Przyszedł na gotowe.

No jasne, był bród i smród a dzielny J. Machulski dzięki wielkiej woli przetrwania wydobył się z nicości i wskrzesił w sobie artystycznego ducha w kraju niebytu.

Dostawał pieniążki na film na tacy. To kim jest zawdzięcza TYLKO I WYŁĄCZNIE tamtemu systemowi kinematografii.

A teraz pluje na to wszystko nazywając ogół tamtego państwa dziadowskim krajem.

Czy dla was termin "HIPOKRYZJA" nie istnieje? Jeżeli nie mamy z nią do czynienia w tym wypadku to kiedy?


Nick_filmweb

A jeżeli chodzi o radzenie to radził sobie, owszem, pan Kowalski, pani Nowak i inni szarzy obywatele.

Chcesz mi wmówić, że co? Że Machulski miał pod górkę, tak? Że było mu tak cholernie ciężko zaistnieć?

Może byś się trochę opamiętała.

Nick_filmweb

Już ci napisałem że Machulski psioczy na cenzure obowiązującą za PRLu.
Zresztą czy nazywanie zbrodniczego systemu "dziadowskim" to zbrodnia i
antypolskość?

Californicated_91

Nie rozumiemy się. Machulski w tym wywiadzie nic nie mówił na temat cenzury.

A co do "zbrodniczego" systemu. Rozumiem, że w twoim mniemaniu, kraje zachodnie, np rząd USA absolutnie przenigdy nie zrobił nic złego swoim obywatelom?

Machulski w sumie powiedział jedno mądre zdanie, że on widzi świat w czarno białych kolorach, że to mu pozwala łatwiej żyć.

Cóż, czyli co? Jest jak dziecko?

Nick_filmweb

NO JA PIERDOLE!!(Przepraszam ale już nie wytrzymuje toku rozumowania
kretynów)
"Żyliśmy w Dziadowskim Kraju"
Tacy kretyni jak ty zawsze muszą uogólniać. panu Machulskiemu jak reszcie
reżyserów w PRLu przeszkadzała CENZURA. Przez co musieli zapewne
wielokrotnie zmieniać scenariusze dopóki partii się to nie spodobało, nie
żyłeś w tamtych czasach więc stul pysk.

USA też ma na swoim koncie kilka zbrodni(chociażby rasizm) ale nie
mordowali naszych oficerów, nie cenzurują krajów zachodnich, nie tłumili
krwawo strajków, nie wprowadzali stanów wojennych
Pasuje?

Californicated_91

Mordowali naszych oficerów, cenzurowali filmy, tłumili krwawo strajki i wprowadzali stan wojenny, capisci nieuku?

Co do cenzury to rzeczywiście straszna rzecz. Biedny Machulski musiał się przez nią napracować nad scenariuszami swych filmów. Całe szczęście w III Republice Bananowej cenzury juz nie ma i można ku uciesze gawiedzi kręcić kileropodobne gówienka, w których scenariusze zastępują wiązanki wulgaryzmów.

Nick_filmweb

Nick_filmweb idź się lecz na głowe. Nie nawidze takiego czepiania sie słów i wkładanie ludziom w usta zdań których nigdy nie powiedzieli. "wszyscy żyliśmy w dziadowskim kraju" i ma rację, przecież nie powidział że kino było dziadowskie. Myslisz, że gdyby nie PRL to nie mielibyśmy świetnych filmów i aktorów? Gdyby nie PRL to tacy ludzie jak Machulski mogliby się bez przeszkód rozwijać, nie obawiając się o cenzurę i może współczesne kino Polskie byłoby na troszkę wyższym poziomie, niż ala brazylijskie telenowele. Według tego co ty mówisz komunizm był dobry, bo rezyserzy, aktorzy i scenarzyści mieli się z czego naśmiewać i dzięki temu powstały świetne komedie. Dobrze, że nie wszyscy tak myślą, bo dalej byśmy się w tym gównie babrali.

zonk_2

Nick_filmweb idz się lecz na nogi,bo na głowę za pózno...

Ready2

"A co do "zbrodniczego" systemu. Rozumiem, że w twoim mniemaniu, kraje zachodnie, np rząd USA absolutnie przenigdy nie zrobił nic złego swoim obywatelom?"

No ja jebie. Jak można porównać USA do Polski Rzeczpospolitej Ludowej? Ty chyba nie rozumiesz o co Machulskiemu chodziło. Krytykował on system, absurdy życia codziennego w PRL-u. Natomiast ty go uważasz za jakiegoś niewdzięcznika.

"Ten system pozwolił Panu realizować się w zawodzie filmowca, ten opluwany dziś przez pana system pozwolił również Pana ojcu za zaistnienie w zawodzie aktora i nie były to złe role."

Nie, to nie ten system mu pomógł. On sam na to zapracował i nie musi być za to wdzięczny komunistycznemu krajowi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nick_filmweb

zonk_2 a wg ciebie to Machulski się w PRL zwijał się a nie rozwijał, tak? Myślisz, pewnie, że gdyby nie PRL to Machulski by teraz liczył Oscary, tak?

Jezu, co za banda tępych lizodupców.

Nick_filmweb

To ty zacząłeś OPLUWANIE reżysera za coś czego wogóle nie powiedział
DOSŁOWNIE! Próbujesz cwelu zabłysnąć na necie bo w prawdziwym życiu wszyscy
w ciebie cegłami na osiedlu rzucają.
Zacznijmy od tego że idąc twoim tokiem rozumowania ktoś kto się urodził za
komuny, żył, uczył się i pracował i TERAZ nazywa to wszystko dziadowskie
zasługuje na miano niewdzięcznika? Przecież Polska Ludowa dała mu życie,
jedzenie, prace a teraz taki z niego chuj bo mówi że PRL był dziadowski!
Co za pojebany ciemnogród, może powiesz mi jeszcze że Machulski należy do
jakieś tajnej grupy masonów knującej spisek na cała ludzkość?

Californicated_91

Dlaczego nazywasz innych lizodupami i cwelami? Czy jeżeli wszyscy są przeciwko tobie i nie znalazła się ani jedna osoba, która Cie poparła to nie przyszło Ci do głowy, nawet na chwilę nie miałeś takiego przebłysku "Jeżeli wszyscy twierdzą inaczej niż ja to może warto się nad tym zastanowić". Dzięki systemowi zrobił swój pierwszy film? To, że kinematografia była państwowa nie ma nic do rzeczy. Filmy które były satyrą na PRL w tamtym czasie (nie mówię o filmach Machulskiego) twoim zdaniem też były stworzone dzięki systemowi? Nikt nic komunizmowi nie musi zawdzięczać. Mówisz, że J. Machulski użył uogólnienia. Średnio inteligentny człowiek je zrozumiał. Zwróć uwagę na osoby wypowiadające się w tym temacie - wszyscy zrozumieli co miał na myśli Machulski oprócz Ciebie. Albo jesteś kretynem, albo nie chciałeś ujrzeć prawdziwego znaczenia tych słów. Ciężko mi to ocenić przez internet ale wygląda na typowego zakompleksionego pseudointelektualistę. Z swoim chamstwem musisz być pogardzany wśród ludzi ze swojego otoczenia, dlatego oplułeś znanego reżysera na forum mając nadzieję, że uzyskasz aprobatę. Niestety tutaj również zostałeś wyśmiany, dlatego zacząłeś szczekać. Ja rozumiem, że Putina, któremu ZSRR zapewnił pracę, wychował a on mówi o swoim kraju tak "Każdy, kto nie tęskni za Związkiem Radzieckim, nie ma serca. Każdy, kto chce jego powrotu, nie ma mózgu." powinno się zlinczować.

Californicated_91

Nie, tego nie powiem.

I nie zacząłem żadnego opluwania reżysera, opluwanie rozumiem jako rzucanie inwektyw, tego nie robiłem i nie zamierzam, natomiast ty pierwszy pokusiłeś się o wyzwanie mnie od takich i owakich, co wyłącznie świadczy o tobie i twoich ewentualnych kompleksach.


Albo dyskutuj ze mną jak istota cywilizowana albo spierdalaj i najlepiej załóż fan klub złotych myśli Pana Machulskiego.

"Zacznijmy od tego że idąc twoim tokiem rozumowania ktoś kto się urodził za
komuny, żył, uczył się i pracował i TERAZ nazywa to wszystko dziadowskie
zasługuje na miano niewdzięcznika? Przecież Polska Ludowa dała mu życie,
jedzenie, prace a teraz taki z niego chuj bo mówi że PRL był dziadowski!"

Tak, żebyś, kurwa, wiedział! Dokładnie tak.

Każdy kto godzinami wystawał w kolejkach i niczego nie dostał, każdy kogo wyrzucono z roboty bo odważył się myśleć nie wg. nakazu partii ale wg. własnego rozumu, każdy komu zabrano paszport, każdy komu ubecja zamordowała kogoś z rodziny, każdy kogo wyrzucono z wyższej uczelni i już nie pozwolono na nią wrócić, wreszcie, każdy kto za polityczne poglądy przesiedział kilka lat w pierdlu.

Ci wszyscy mają prawo mówić, że PRL to był dziadowski system i tylko ci?! A nie Pan, jaśnie wielki opozycjonista, Machulski, który korzystał ze wszelkich przywilejów jakie oferował swym chodliwym i popularnym filmowcom państwowy system kinematografii łącznie z wyjazdami nie tylko do słonecznej Bułgarii ale gdzie tylko kto chciał.

Czy słyszałeś kiedykolwiek, żeby na komunę sarkał np Olbrychski??? Albo Łapicki? Albo Gajos???? Słyszałeś cokolwiek????

Ma prawo narzekać na komunę stary Żuławski. Nie pozwolono mu dokończyć filmu, który już zaczął, vide "Na Srebrnym Globie", mają prawo narzekać ci wszyscy filmowcy, których dzieła na kilka dobrych lat a może i więcej, lądowały na półkach jako tzw. półkowniki ale Machulski???
Że niby co? Że Machulski w Vabanku czy w Seksmisji walczył z cenzurą???

Staraj się, choć odrobinę pojąć z tego co tu piszę a nie warcz z pianą na pysku.

Machulski jest po prostu śmieszny i niepoważny i tylko to mam mu do zarzucenia.

Nick_filmweb

Narwhal84, głupku. Dla ciebie kilka postów w tym temacie to już wszyscy???? A może ci, którzy się ze mną zgadzają po prostu wolą nie pisać bo wiedzą, że odpisze im taki ktoś jak ty i od kiedy większość ma rację, co? No tak, miliony much lecących do gówna nie może się mylić, prawda?

Większość ludzi w tym kraju uważa niejaką Dodę za cudowną artystkę, zatem mniejszość która ma inne zdanie powinna się zamknąć?

Co za palant.

Ręczę ci, że nie jestem odosobniony w swoich poglądach i gówno wiesz, wale, o tym jak mi idzie w codziennym życiu.

Twoja wybitna chęć triumfu w tym sporze świadczy o tym, że to szukasz taniego poklasku. Mnie stać na to aby, w pojedynkę - jeżeli chodzi o ten akurat wątek - pisać co mam na myśli. Ty pewnie byś się popłakał.

Ani ty i tobie podobni nie macie patentu na słuszność ani też ja go nie mam.
To co tu jest to jedynie prywatne opinie każdego z nas a nie wymiar prawdy zatem dlaczego mam zmienić zdanie bo jakiś skurwiel myśli inaczej i pierwszy wyzwał mnie od kretynów?

Spierdalaj na drzewo.

PS. I nie to tej twojej zasranej mózgownicy dotrze, że nie pluje na Machulskiego, wyrażam taką a nie inną o nim opinię. Nie ma w niej miejsca na wyzwiska.

Chyba każda średnio inteligentna osoba to dostrzeże.

Nick_filmweb

A co do innych opinii niż twoje zapraszam do wątków na temat "kołysanki".

Nick_filmweb

"natomiast ty pierwszy pokusiłeś się o wyzwanie mnie od takich i owakich, co wyłącznie świadczy o tobie i twoich ewentualnych kompleksach."

“Zamykam ten temat bo z taką bandą plujących cwel”

„Jesteś idiotą czy innym debilem?”

„ryj to masz ty pierdolony gównożerco. kupo gówna błędnie nazywanego człowiekiem.”

:)

"Czy słyszałeś kiedykolwiek, żeby na komunę sarkał np Olbrychski???"

Niee, no co ty. Olbrychski mówi o tamtych czasach i systemie w samych superlatywach, często dzisiejsze sytuacje porównuje do tamtego pięknego okresu: "Ta nagonka przypomina mi czasy PRL-u. To, co się nie udało komunie, Sowietom, czyli rozbicie Kościoła, skłócenie środowisk, napuszczenie Polaków na Polaków, w sposób haniebny próbuje robić obecna koalicja. Przypuszczam, że i teraz też się nie uda. "

"Albo Łapicki?"

Który należał do Solidarności. Był chyba jednym z najbardziej aktywnych antykomunistów w środowisku artystycznym. Hmmm...chyba nie odczuwał wdzięczności wobec swojego kraju :)

"Albo Gajos???"

Janusz Gajos wystąpił w filmie pt. "Przesłuchanie". Dopowiedz sobie co musiał myśleć o systemie, w którym żyje...



Narwhal84

Narwhal84, po co te cytaty? Wiem co napisałem i ty chyba też wiesz.

"Twój" Łapicki swoim aksamitnym głosem okraszał "Polską Kronikę Filmową". Wielce uskuteczniając PRl-owską propagandę sukcesu.
Kiedy zapisał się do Solidarności? W 1989?

Tak, zgadza się, Gajos zagrał w filmie "Przesłuchanie" i kogo tam grał? Może był w tym filmie przesłuchiwanym?

I co mi tu za przykłady dajesz? Człowieku! Równie dobrze mógłbym napisać, że skoro Gajos zagrał ubeka w "Przesłuchaniu" to jest to jawny dowód na to, że cenił sobie Urząd Bezpieczeństwa. Chyba dosyć założne, nie sądzisz?

Pytałem cię o wypowiedzi tych aktorów w udzielanych wywiadach. Nie ma w nic złego słowa na temat PRL-u, nie ma też słów, że żyło się cudownie.
Po prostu i Gajos i Olbrychski i Fronczewski i Kondrat i choćby Linda, oni nie skarżą się na tamten system. Nie muszą tego robić bo i tak ich każdy ceni, łapiesz? Natomiast inni pewnie chcą jakoś dodatkowo zaistnieć i możesz sobie zawołać żonę, babcię, dziadka, wnuczka, teściową i kogo tam jeszcze masz i namówić ich, żeby robili za "wszystkich".

Mam takie zdanie jakie mam i swojego zdania nie zmienię a tobie radzę raz jeszcze przeczytać mój obszerny post.

Nick_filmweb

Ale na Olbrychskiego już odpowiedzi nie znalazłeś, przegrałeś :)

Samo to, że tam zagrał - w filmie, który spowodował u komuszków wrzenie świadczy coś o nim. Myślę, że Fronczewski, który nie został kapusiem i wiele razy opowiadał historię jak to nie chcieli mu oddać za to prawdo jazdy chyba też nie wypowiada się za dobrze o tym systemie...

Linda:

"Ale nie dostałem paszportu, bo zdążyłem zagrać w filmach półkownikach, zakazanych w Polsce przez cenzurę. I poza tym, ten paszport mogłem dostać pod pewnym warunkiem...

Komunistyczne władze chciały, żebym donosił po przyjeździe do Niemiec. Żebym został kapusiem. Żebym zasugerował Wajdzie, co powinien usunąć z filmu, a po powrocie do kraju opowiedział komu trzeba, jak było na planie. Nie zostałem kapusiem i nie pojechałem nigdzie"

"oni nie skarżą się na tamten system."

Czy ty jesteś kurwa ślepy czy co? Czy jeżeli Olbrychski mówi że komuna napuszczała Polaków na Polaków, rozbijała kościół, skłócała środowiska to jak ty to ująłeś "Nie ma w nic złego słowa na temat PRL-u" i "oni nie skarżą się na tamten system"? Na razie przegrywasz na całej linii, każdy twój argument da się odeprzeć i sam chyba widzisz, że nie masz racji więc nie idź w zaparte za wszelką cenę i się nie pogrążaj. Przyznaj, że przegrałeś w tej dyskusji i tyle. Pozdrawiam :) :) :)

Narwhal84

Oj, Narwhal84, "przegrywasz na całej linni". Chciałbyś, co?

Wiesz, gdybym faktycznie przegrywał nie byłoby potrzeby abyś mi o tym pisał. Proste.

Pewnie, że nie jestem, kurwa, ślepy.

Zważ jedno. Tak, wiem doskonale, że Linda grywał w półkownikach.

O co mi chodzi?

Co innego jest nadawać na system w kontekście takiej a nie innej fabuły w której się zagrało bądź też w sprawie takiego czy innego zdarzenia a co innego pieprzyć, że to wszystko był jeden, wielki syf, czyt. "dziadowski kraj". Bo kurwa, nie był!

I oto mi chodziło kiedy pisałem, że Olbrychski i reszta nie plują na komunę.

Niech tam Machulski potępia PRL-owską cenzurę, odkładanie filmów na półki, jestem jak najbardziej za, ale niech nie wali w czambuł bo akurat w jego przypadku jest to śmieszne.

I sorry, że się czepiam jak pijany płotu, ale powiedzenie "dziadowski kraj" oceniam po całości a zatem dziadowski kraj czyli wszystko było dziadowskie a nie było!

Nick_filmweb

I wcale tu nie chodzi o jakieś poczucie wygranej. Człowieku, myślisz, że nie mam nic innego do roboty tylko spierać się że mam rację???

Jak ci tak cholernie zależy to ok. WYGRAŁEŚ! No i co? Dalej twierdzę, że Machulski zachował się w sposób żałosny.

Nick_filmweb

"Chciałbyś, co?"

To nie jest kwestia chciałbym/ nie chciałbym. Jesteś jeden przeciw 6 osobom, to coś znaczy. Zawołaj brata/tatę/babcię/kolegę aby też się zaczęli wpisywać po twojej stronie bo na razie żałośnie tak wyglądasz sam stojąc przy swoich poglądach.

"Wiesz, gdybym faktycznie przegrywał nie byłoby potrzeby abyś mi o tym pisał. Proste."

Powtarzam to, abyś wreszcie przejrzał na oczy...ale widać, że jesteś zaślepiony, więc sobie odpuszczam.

Machulski raczej wypowiada się w takim samym tonie jak inni, których cytaty dałem. Jak jesteś patriotą to zrób coś dla kraju, a nie pieprz jak to ktoś obraził komunistyczny kraj bo Machulski miał rację, był on dziadowski.

Narwhal84

Narwhal84, pamiętaj, to TYLKO 6 osób więc się nie podniecaj zbytnio.

Równie dobrze, ja też mógłbym ci odpisać, żeś zaślepiony i ta wymieniona przez ciebie 6 również, no ale przecież to nie ma żadnego sensu. Dyskutujemy, tak?

"Machulski raczej" To "raczej" czy "na pewno". Ja twierdzę, że Machulski raczej wypowiadał się w zupełnie innym tonie, mówiąc krótko a nawet jeszcze krócej, "pojechał po bandzie".

Czy ty naprawdę tego nie widzisz? Staraj się ociupinę więcej dostrzec ponad jechanie schematem. "pojebana komuna - zajebista demokracja".

Machulski był beneficjentem tamtego okresu, czy to ci się podoba czy nie. Tylko czekam aż ogłosi, że go komuna gnębiła.

I nie pieprzę, tylko korzystam z wolności słowa, ty chyba też, więc się odp...pierwszego.

Nick_filmweb

Facet pogódź się z tym że jesteś palantem i utoniesz w swoich chorych
poglądach. Tylko ty szczekasz na Julka o tą wypowiedź, nigdzie jeszcze nie
dostrzegłem na niego nagonki za "dziadowski kraj" tylko ty pieprzysz 3 po 3
bo jak już wspominałem gówno wiesz i chcesz zaistnieć.
Doda wielką artystką i uważa tak większość społeczeństwa? Musisz mieszkać w
chuj odległej wsi skoro tak piszesz
Poprostu skończ bo i tak wszyscy mają ciebie i twoje poglądy głęboko w
dupie

Californicated_91

Doda ARTYSTKĄ...no zaraz padne na ryj! przepraszam że zbaczam na inny tor
ale stwierdzenie że doda dla większości jest wybitną artystką świadczy
tylko o tobie i twojej głupocie

Californicated_91

Dokładnie ;) Nic dodać, nic ująć.

Narwhal84

Californicated_91, dowiedz się, że z takim nic nie rozumiejącym ścierwem jak ty, nikt normalny nie dyskutuje i zamknij jadaczkę bo się muchy zlatują.

Nick_filmweb

"z takim nic nie rozumiejącym ścierwem jak ty, nikt normalny nie dyskutuje i zamknij jadaczkę bo się muchy zlatują."

Nie oszukujmy się, nie skończyłeś podstawówki...

Narwhal84

Tak jest. Zaglądałeś mi w metrykę? Zamiast pluć jak stado szympansów lepiej doczytajcie to wszystko o czym pisałem.

Tak, wiem, czytaliście, to jeszcze raz.

Nick_filmweb

Nie zaglądałem w metrykę, widzę to po twoim poziomie. A czytać jeszcze nie ma po co. Na początku bluzgasz i wyzywasz, później udajesz inteligentną osobą, a następnie znowu bluzgasz i wyzywasz. To tak w skrócie.

Narwhal84

Wiesz co, Narwhal84, ty nie umiesz czytać. To może jedź w tatry na naukę czytania a potem przeczytaj wszystkie wątki i dowiedz się, że nie ja pierwszy zacząłem wyzywać innych od kretynów.

Nick_filmweb

Olewam kto Cie wyzywa, ty mnie pierwszy zacząłeś obrażać więc stfu.

Nick_filmweb

Witaj.
Powiedz tak szczerze, naprawdę wzburzyła Cię ta wypowiedź Machulskiego, czy może po prostu Ci się nudziło i tylko chciałeś wzniecić niezdrową dyskusję, której wtórowałeś swoim brakiem kultury wypowiedzi, lub w ogóle brakiem kultury jakiejkolwiek?
Czy naprawdę uważasz, że nasz kraj zatopiony w okresie PRL-u nie miał sobie nic z "dziadostwa"? Czy było tak fajnie wtedy żyć? Chciałbyś tam wrócić, egzystować w tej rzeczywistości?
Załóżmy, że jesteś artystą - chciałbyś tworzyć w takim kraju, czy wolałbyś może kraj, gdzie zachowane są podstawowe prawa wolnej wypowiedzi?

Myślę, że osądzanie własnego kraju skąpanego w komunizmie, państwa chorego i tłumionego we wszystkich aspektach życia, i nawet nazywanie go "dziadowskim" nie jest złym objawem, nie jest także objawem zblazowania pana Machulskiego.
Mi nie jest absolutnie wstyd za tę wypowiedź. Bo, tak, to były "dziadowskie" czasy. Ty masz inne zdanie i to szanuję, ale nie rozumiem Twojego wzburzenia. Może Ty odczułeś tamten okres nader pozytywnie, nie wiem. Jeśli tak, to zazdroszczę, że nie doświadczyłeś tego "dziadostwa".
Pozdrawiam.

LesterBowie

Miło mi, że rozmawiam wreszcie z kimś na poziomie.

Daruj mi ale tak już mam.

Jeżeli po swoim poście odnośnie w/w tematu, poście w którym nie padają żadne niecenzuralne słowa, czytam teksty w rodzaju "ja jebię" "ja pierdolę", "lecz się na głowę", "ty kretynie" etc to mam się uśmiechać i traktować to jako przejaw kultury wypowiedzi? Zastanów się może trochę? Oddaję pięknym za nadobne wierząc, że z chamem można jedynie po chamsku, inaczej niczego nie zrozumie.

To tyle odnośnie zarzucanego mi braku kultury.

Co zaś się tyczy Pana Machulskiego i tego jego nieszczęsnego wywiadu.

Piszesz, że to było państwo chore, tłumione we wszystkich aspektach życia.

Odpowiem ci zatem bardzo kulturalnie, że niewiele o tym życiu wiesz.

W tym, twoim zdaniem, "chorym" państwie w każdej większej wsi była świetlica, w każdym większej wsi była księgarnia, w każdym większym miasteczku była biblioteka i kino, w każdym większym miasteczku było przedszkole.

Czy w ogóle dociera do ciebie fakt, że dzięki tamtemu systemowi, naturalnie, że niedoskonałemu, ale jednak, mnóstwo ludzi ze wsi, z małych miasteczek, z rodzin, którym mówiąc krótko się nie przelewało, mogło i co ważniejsze szło na wyższe studia.

Jasne, zaraz mi śmigniesz opisem jakieś tragedii z tamtego okresu i ja uwierzę w nią, ale ja również mogę dać ci przykład czegoś akurat pozytywnego i to też będzie prawda.

A co do kina, w końcu to portal filmowy. To "chore" państwo dało światu takie arcydzieła jak "Faraon", "Noce i Dnie", "Nóż w wodzie", "Potop", "Krzyżacy", "Panny z Wilka", "Popiół i Diament", "Kanał", "Matka Joanna od Aniołów", "Pociąg", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Hubal". Znakomite komedie, takie jak "Gdzie jest generał?" "Ewa chce spać" "Vabank", "Seksmisja", "Miś", "Sami Swoi". Co? Mało?!

Jak to się ma procentowo do dzisiejszego polskiego kina?

to chore państwo wypuszczało filmy, które były obecne na najważniejszych festiwalach filmowych od nominacji oscarowych, przez Cannes, Wenecję na Berlinale kończąc.

A teraz znasz może jakiś polski film fabularny, który dostał nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej? No, słucham, tzn. czytam?
Tylko nie przywołuj "Pianisty" Polańskiego bo to była koprodukcja ani też "Katedry" Bagińskiego - film krótkometrażowy.

Wbij sobie do głowy, że dzieje socjalizmu w Polsce to nie tylko zatęchłe lata stalinizmu! Czy to ci się podoba czy też nie, w PRL prężnie rozwijało się kino fabularne, dokument, poezja, muzyka rozrywkowa i muzyka klasyczna. To w PRL-u grały takie grupy jak Budka Suflera czy Perfect, to w PRL-u komponował Penderecki i Górecki, to w PRL-u występowały niezapomniane kabarety Dudek, Pod Egidą, Tey.

Życie kulturalne kwitło! Zastanów się choć przez drobną chwilę i napisz mi czy w chorym państwie tłumiącym wszystkie aspekty życia coś takiego było możliwe???? Nie rób do ciężkiej cholery z PRL-u Chin Mao Tse Tunga albo Korei płn czy też Kuby albo Rumuni! Wyhamuj!

Ci wszyscy artyści, których wymieniłem tworzyli tak jak chcieli tworzyć, nie byli w żadnym razie konformistami i nie znikali po kilku sezonach lecz grają do dziś i wiesz co. Nikt z nich dzisiaj nie wypina dupy na tamten okres bo to wtedy zyskiwali popularność, zyskiwali fanów, słowem właśnie przez to tamte czasy mają dla nich pewną wartość.

Naprawdę, nic więcej nie mam do dodania.

Pozdrawiam.

Nick_filmweb

Nie oczekuj od innych poziomu kiedy sam go nie trzymasz.

"A co do kina, w końcu to portal filmowy. To "chore" państwo dało światu takie arcydzieła jak "Faraon", "Noce i Dnie", "Nóż w wodzie", "Potop", "Krzyżacy", "Panny z Wilka", "Popiół i Diament", "Kanał", "Matka Joanna od Aniołów", "Pociąg", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Hubal". Znakomite komedie, takie jak "Gdzie jest generał?" "Ewa chce spać" "Vabank", "Seksmisja", "Miś", "Sami Swoi". Co? Mało?! "

To nie to chore państwo dało światu arcydzieło, to reżyserzy, scenarzyści, aktorzy i reszta ekipy filmowej. Przestań przypisywać wreszcie te zasługi komunistycznemu państwu. Jedyne co ono dało to 40 lat zacofania i biedy.

"A teraz znasz może jakiś polski film fabularny, który dostał nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej? No, słucham, tzn. czytam?"

Eeee...Katyń?

Narwhal84

Ale ci reżyserzy pracowali w tym państwie i dostawali z tego państwa pieniądze na swoje filmy, ty ślepy durniu! Bo już inaczej cię nazwać nie można.

Eeee, tak, faktycznie, jeden "Katyń".

Nick_filmweb

I ty chcesz rozmawiać na poziomie? -.- Jesteś wulgarnym gnojem, a takie wyzwiska jak "ślepy dureń" to do swojego ojca, nie do mnie.

Narwhal84

Jeżeli uważasz, że można było w państwowej kinematografii robić filmy poza kontrolą tego państwa, to tak, jesteś ślepym durniem.

Nick_filmweb

Właśnie udowodnili ci jakim jesteś idiotą. Co z tego że państwo dawało kase
jak to reżyserzy i cała ekipa robiła filmy a nie PZPR ? Gówno wiesz,
tęsknisz tylko za komuną ale została jeszcze Północna Korea w której
swobodnie nakręcisz film i do tego dostaniesz kasę od Kim Dzong Ila! Wielki
wódz dba o dobro obywateli KRDL.
A tak na poważnie to wypierdalaj, wszyscy się z ciebie śmieją nawet na
internecie. To świadczy tylko o twoim chorym światopoglądzie, wal się!

Californicated_91

Wybaczcie za wulgaryzmy ale inaczej jego wypocin nie da się skomentować

Californicated_91

"Wszyscy się z ciebie śmieją" Srają!

Nie nazywaj garstki swoich popleczników wszystkimi. W sumie nie życzę sobie, żeby taki kawał złamanego fiuta przyznawał mi rację.

Spojrzyj w lustro i się pośmiej, lamusie.:)

Nick_filmweb

Wszystko opisałem naprawdę wyraźnie i trzeba być doprawdy jebanym młotem, żeby nic z tego nie pojąć.

To reżyserzy robili a nie partia. Ty jesteś tak popierdolony, że chyba takiego udajesz.

Nick_filmweb

I faktycznie, nie zamierzam dłużej babrać się w gównie.

Myśl dalej tępymi schematami, pojebany móżdżku.

Beze mnie.

Nick_filmweb

Bez Ciebie? Szkoda, że nie masz jaj żeby odpowiadać w swoim własnym temacie. Chyba już doszło do Ciebie jak bardzo się skompromitowałeś. Californicated dobrze napisał, że to reżyserzy robili film, a nie PZPR, więc argument, że to dzięki komunistycznemu krajowi Machulski robił swoje, filmy jest z dupy.

Narwhal84

Narwhal84, z dupy to są wasze odpowiedzi. Skoro to wszystko co napisałem powyżej do was w żaden sposób nie dociera, to zwyczajnie trzeba mieć jaja aby w końcu powiedzieć "dość"; bo ile można walczyć z betonem?

Jasne, że filmy robili reżyserzy a nie partia no ale, człowieku, wbij to sobie do łba, że w tamtych czasach partia kontrolowała również to wszystko co działo się w kulturze. Istniało coś takiego jak kolaudacja gotowego już filmu - w niedużej sali siedziało gremium w tym przedstawiciele partii rządzącej i oceniało film w kategoriach, dobry, czyli do kin, zły, czyli na półkę i skoro w tamtym czasie powstało tyle wartościowych filmów, które nierzadko odnosiły się w mniejszy lub większy sposób do polityki to chyba świadczy o tym, że Polska tamtego okresu to nie był jakiś zapiździony kołchoz! Tylko kraj w którym powstawały wartościowe rzeczy!

I to chciałem wam przekazać. Natomiast wy uważacie, że PRL to był jeden wielki gnój i nic więcej i nie pierdol mi, że to ja się skompromitowałem.
To ty się kompromitujesz swoim zakutym łbem.

Nick_filmweb

No i po raz kolejny wyzwiskami i wulgaryzmami pokazujesz jaki z Ciebie prostak.

"Natomiast wy uważacie, że PRL to był jeden wielki gnój i nic więcej"

Szkoda, że większość Polaków myśli tak samo. Nie ma się co dziwić, ponad 40 lat zacofania, brak realnego rozwoju, ciągła bieda i bycie marionetką Związku Radzieckiego.

"co napisałem powyżej do was w żaden sposób nie dociera"

Szkoda, że nie dotarło to do nikogo tutaj. Czy nie przyszło Ci do głowy, że jeżeli twoje zdanie jest inne niż kilku osób na tym forum to może znaczyć to ŻE NIEKONIECZNIE MASZ RACJĘ? Nieee...przecież ty zawsze masz rację, nie możesz się mylić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones