Kamilla Baar 

Kamilla Krystyna Baar

6,8
8 225 ocen gry aktorskiej
Kamilla Baar
Kamilla Krystyna Baar urodziła się 6 października 1979 w Człuchowie (Polska) na Pomorzu Gdańskim, jednak wychowała się w Poznaniu i Tychach. Ma dwóch młodszych braci. Będąc w szkole średniej uczęszczała do studium aktorskiego Doroty Pomykały. Następnie dostała się do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2002 roku. Na deskach teatru debiutowała rok wcześniej rolą Hermii w spektaklu dyplomowym pt. "Sen nocy letniej" (reż. J. Englert), jednak oficjalnie dopiero sztuką "Miłość do trzech pomarańczy" (reż. I. Gorzkowski, 2002 r.). Potem wystąpiła m.in. w: "Makbecie" (reż. P. Kruszczyński, 2005 r.), "Fedrze" (reż. M. Kleczewska, 2006 rok), "Pierwszym razie" (reż. T. Bradecki, 2006 rok), "Tangu" (reż. J. Jarocki, 2009 rok), czy "Taniec Delhi" (reż. I. Wyrypajew, 2010 rok). 
Jej debiuty telewizyjne to sztuka Teatru Telewizji "Oszuści" (reż. J. Englert, 2002 rok) i serial "Na dobre i na złe" (odc.164). Pierwszym filmem w jej karierze był "Vinci" Juliusza Machulskiego. Za rolę w nim otrzymała Złotą Kaczkę przyznaną przez czasopismo "Film". Ma na koncie role w m.in.: "Generale. Zamach na Gibraltarze", "Příznakach", "Sile wyższej", czy "Wkręconych". W 2011 roku powróciła do serialu "Na dobre i na złe" rolą doktor Hany Goldberg, za którą w 2013 roku została nagrodzona Wiktorem, a w 2014 Telekamerą. Aktorka udziela się także w dubbingu. Podłożyła głos np. Sue Storm / Niewidzialnej Kobiecie ("Fantastyczna Czwórka", Lunie ("Małpy w kosmosie"), Sacajawe ("Noc w muzeum" i "Noc w muzeum 2"), czy Żanecie ("Alvin i wiewiórki 2").
W latach 2005 - 2009 była żoną Wojciecha Solarza. Ma syna Bruna (ur. 2011) 
z Wojciechem Błachem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 października 1979

miejsce urodzenia: Człuchów, Polska

wzrost: 166 cm

Złota Kaczka
Zdobyła Złota Kaczka, 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Wojciech Solarz (2005 - 2009, rozwód); 2. Piotr Kochański (od 2015)
W 2002 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Ma syna Bruna (ur. 9.01.2011 r.), którego ojcem jest aktor Wojciech Błach.
Ma dwóch młodszych braci: Błażeja i Damiana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nie mam pomysłu jakim trafem ta kobieta mogła skończyć szkołę teatralną, co za profesorowie dali jej przepustkę do wykonywania zawodu. Przecież gdy zdaje się egzaminy muszą i powinny być odrzucane osoby mające wady wymowy, złą dykcję itd. To jest tak absolutna podstawa! Jakim cudem ta kobieta zaistniała w świecie filmu...

więcej

drewniana p. Baar jest w tej dziedzinie mistrzynią.

Bardzo ją lubię, ładna dziewczyna. Ci którzy ją tak krytykują.....mają do tego prawo, ja natomiast mam prawo się z tym nie zgadzać.

Zero jakiejkolwiek mimiki, tylko zaciśnięte usta i przymrużone oczy.

Jak można tak język łamać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones