Karolina Kominek

6,1
1 419 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Karolina Kominek

Fantastyczna rola "Inki" w teatrze TV "Inka 1946 - ja jedna zginę". Wówczas 18 letnia dziewczyna, wcieliła się w postać sanitariuszki AK, która była brutalnie przesłuchiwana ..... (nie dokończę, bo pewnie ktoś zechce obejrzeć ten spektakl) Obok roli Inki bardzo fajnie zagrała w "Kobiecie z przeszłości". Zresztą oba przedstawienia (w ramach teatru TV) były naprawdę dobre. Widać, że ta dziewczyna ma duży talent, jest naturalna - i za to należy jej się duży +

vital7

Inka nie była sanitariuszką AK! Należała do oddziału Łupaszki, a więc podziemia antykomunistycznego w czasie kiedy już nie było AK i o to właśnie w tym filmie chodziło.

iratus1

Fakt, mój błąd. AK rozwiązano w styczniu 1945...

vital7

A było to Wojsko Polskie (ten co udziela wywiadu to mówi, o ile dobrze pamiętam, kiedy prowadząca wywiad mówi, że oddział Łupaszki był partyzanckim oddziałem) A bardzo wymowna jest scena z Bierutem i tą formą promocji. Ci co widzieli przedstawienie wiedzą pewnie o czym mówię. Już nawet nie wspomnę o przesłuchiwaniu (a dokładniej formie przesłuchań)

vital7

Oczywiście, "żołnierze wyklęci" byli legalnym Wojskiem Polskim podległym legalnym władzom RP na emigracji. Niemniej jednak forma walki jaką prowadzili była czysto partyzancka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones