Kim Darby I

Deborah Zerby

7,2
360 ocen gry aktorskiej
Kim Darby I
Urodzona jako Deborah Zerby w Los Angeles w Kalifornii, córka pary profesjonalnych tancerzy Ingi i Jona Zerby. To ojciec wymyślił jej ksywkę "Darby" gdyż uważał, że to świetny pseudonim artystyczny.
Darby już w wieku piętnastu lat występowała w wielu filmach i programach telewizyjnych. Pierwszy raz pojawiła się w filmie Bye, Bye Birdie jako tancerka. Po jej roli w Prawdziwym męstwie, krytycy przewidywali jej długą i wspaniałą karierę, niestety był to ostatni taki angaż Darby. Została więc zaszufladkowana do tej samej kategorii co Bo Derek i Maria Schneider (Ostatnie Tango w Paryżu), bo wszystkie trzy aktorki miały wspaniałe debiuty, lecz później już nie grały w żadnych przebojowych produkcjach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 lipca 1947

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

czterokrotnie zamężna: 1. William Tennant (rozwód); 2. James Stacy (20.03.1968 - 26.06.1969, rozwód), córka Heather (ur. 18.07.1968); 3. James Westmoreland (06.02.1970 - 25.03.1970, rozwód); 4. Jack La Rue Jr. (08.10.1978 - 30.06.1981, rozwód)
Ubiegała się o rolę najstarszej córki Kapitana von Trappa w filmie <a href='http://www.filmweb.pl/Film?id=31008">"Dźwięki muzyki"</a>.
Córka tancerzy Jona Zerby i Ingi Wiere znanych jako "The Dancing Zerby's".
Była kandydatką do roli Pookie w filmie "Bezpłodna kukułka", którą ostatecznie otrzymała Liza Minnelli.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

5 mężów...

Miałem przyjemność nedawno obejrzeć ten film z jej udziałem. Zagrała w nm rewelacyjnie. Zastanawiałem się nad jednym, czy któraś z dzisiejszych aktorek dałaby radę zagrać podobną rolę, z czasami bardzo długimi monologami? Chyba nie:) Pozdrawiam

w "TRUSKAWKOWYM OŚWIADCZENIU".
Świetna rola bystrej dziewczyny biorącej udział w strajkach na uczelni w San Francisco i uświadamiającej swemu chłopcu po co w ogóle strajkują.

Ale co utalentowana, dlatego nie rozumiem dlaczego ocena taka niska o.O Była świetnie w "Pogodzie dla bogaczy" i "Prawdziwym męstwie" !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones