Kitty Winn 

7,5
679 ocen gry aktorskiej
Kitty Winn
Kitty Winn urodziła się 21 lutego 1944 roku w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA). Spędziła większość swojego życia podróżując do Chin, Indii i Japonii.

W 1969 roku zadebiutowała na Broadway'u w sztuce "The Three Sisters". Dwa lata później otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes za rolę w filmie "Narkomani", gdzie grała u boku Ala Pacino. W 1973 wcieliła się w postać Sharon Spencer w nagrodzonym dwoma Oscarami "Egzorcyście". Kilka lat później wróciła do niej w produkcji "Egzorcysta II: Heretyk". Ostatni raz Winn pojawiła się na ekranie w 1982 roku w filmie "The Tragedy of King Lear".

W 1978 roku aktorka poślubiła Mortona Winstona, z którym ma dziecko.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1944

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 164 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma,
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Morton Winston (od 1978), dziecko
Była członkinią jury na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1976 roku.
Odrzuciła rolę Connie Corleone w filmie "Ojciec chrzestny". Ostatecznie angaż otrzymała Talia Shire.
Proponowano jej rolę Ellen Ripley w filmie "Obcy - 8. pasażer "Nostromo"", jednak odrzuciła ją. Ostatecznie angaż otrzymała Sigourney Weaver.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna rola Helen w "Narkomanach", razem z Pacino stanowili niezwykły duet, szkoda że skończyło się tylko na jednej nagrodzie... Potem zagrała jeszcze Sharon w "Egzorcyscie" Friedkina a potem NIC koniec !!!
Szkoda że jej świetnie zapowiadająca sie kariera tak szybko dobiegła końca

Oba filmy dzieli 4 lata a Ona wyglada jakby minęło 15. Swoją drogą w „Narkomanach” i w pierwszym „Egzorcyście” grała swietnie. Przekonująco, z lekkością. Natomiast w „Heretyku” Jej gra jest nie do zniesienia, przesadzona i groteskowa. Nie wiem czym było to spododowane ale kiedyś obiło mi się o uszy że po tym jak...

W ogóle parodia, one grały razem w filmie "Egzorcysta" a nikt nie zauważył że 2 razy występuje ta sama osoba na zdjęciach w obsadzie?? Kitty Winn wygląda tak: http://4.bp.blogspot.com/-Cvw-4LXRVyc/UgAZDMwcmOI/AAAAAAAAKu4/j9quXc8qPy4/s1600/ The+Exorcist_Kitty+Winn_1973.JPG

No co za debil zaakceptował zdjęcie Lindy Blair jako Kitty Winn? Nie ma to jak "fachowość".

ale ona nie umarła to czemu czarnobiali zdjęcie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones