Krzysztof Kieślowski

8,4
8 360 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

Najlepsi reżyserzy Polskiego kina.

tomek1973_2

Lubię to

tomek1973_2

...i Has.

tomek1973_2

i Różewicz

tomek1973_2

1. Polański
2. Wajda
3. Kieślowski
4. Has
5. Zanussi

DziurawaMarysia

Z pierwszymi czterema się zgadzam ale Zanussi? :/

matbla2000

Masz rację, Ostatnio posiedziałem sobie trochę nad filmografią tego Pana i zmieniłem zdaniem - gość nie zasługuję na 5 miejsce.

Tak jeśli by to kogoś interesowało wrzucam swoje TOP 10 polskich reżyserów. Oczywiście mocno subiektywne.

1. ROMAN POLAŃSKI
2. Andrzej Wajda
3. Krzysztof Kieślowski
4. Wojciech J. Has
5. Stanisław Bareja
6. Jerzy Kawalerowicz
7. Andrzej Munk
8. Krzysztof Zanussi
9. Marek Koterski
10. Juliusz Machulski

zapraszam do merytorycznej dyskusji.

DziurawaMarysia

A gdzie Konwicki?

Szizuko

poza pierwszą dziesiątką.

DziurawaMarysia

Brak Pasikowskiego czy Smarzowskiego dobitnie sugeruje, gdzie możesz sobie taki ranking wsadzić.

BIueVille

Ranking nic nie sugeruje, tylko Ty. Zapoznaj się ze słowem - subiektywny. Pasikowski w top 10 polskich reżyserów? Dobry żart. Smarzol prędzej, po premierze ''Wołynia" już jest koło dychy.

DziurawaMarysia

Swoją drogą, Koterskiego rzeczywiście można by na kogoś zmienić. Nie wiem czy na Smarzowskiego, bo oni są podobni w tym, że obaj kręcą niezwykle homogeniczne (tematycznie) kino. Z drugiej strony, Koterski ma trzy świetne filmy na koncie - reszta, z tego co widziałem, rozczarowuje- a nie wiem czy WS ma chociaż jeden WIELKI obraz w dorobku.

matbla2000

Też nie wiem o co chodzi z Pasikowskim. Jasne, Psy mają swój klimat, ale na pewno nie gwarantują top10 - tym bardziej nie czynią tego pozostałe jego filmy.

DziurawaMarysia

Koterskiego bym jednak zamienił na Kutza i lista perfect. Gdzie tam blisko poza 10 widzę Koterskiego, Kolskiego, Smarzowskiego, Pasikowskiego, Jakimowskiego i Holland.

tomek1973_2

1.Roman Polański
2.Krzysztof Kieślowski
3.Andrzej Wajda
4.Stanisław Bareja
5.Władysław Pasikowski

tomek1973_2

1. Roman Polanski
2. Krzysztof Kieślowski
3. Andrzej Wajda
4. Stanisław Bareja
5. Wojciech Smarzowski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones