Krzysztof Kieślowski

8,4
8 397 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski
użytkownik usunięty
Yokichi

Moim zdaniem 'amator' z niego.Pasikowski lepszy o 'niebo' i nie pisze tego przez 'przypadek'.A gdybym miał 'trzy kolory' to wymalowałbym to tutaj.Pozdro

..........Wajda.....kto to jest Wajda???........

Kupa

reżyser....................... .............................. .............................. ..........

Kupa

nieśmiej się z Wajdy on nie krci tylko głupich flmów nowoczesnych typu Pan Tadeusz


On wyreżyserował : Potop , Pan Wołodyjoswski , Kanał , Ziemia Obiecana i inne arcydieła za trudne dla ciebie

Zandarm

Potop , Pan Wołodyjoswski to J.Hoffmana a nie Wajdy !!! po to jestescie na stroni efilmwebu zeby to sprawdzic a nie piszecie takie bzdury!!!

wybacz, ale Pasikowski przemówił do mnie tylko "Psami", a Kieślowski "Dekalogiem" i trzema kolorami, co zaawocowało nominacją dla części tzw. niebieskiej. Pozdro

Jeśli Kieślowski jest amatorem, to może ty coś lepszego nakręcisz (jako pierwszej klasy profesjonalista)??:) Moim zdaniem pomyłką jest umieszczanie Kieślowskiego między Wajdą a Polańskim... Oni jeszcze próbują coś robić i kręcą straszne gnioty (nie ubliżając bynajmniej polskiej literaturze), a Kieślowski to legenda i zawsze legendą będzie!
Pozdrawiam

Moim zdaniem wypowiedz tego anonima jest ironiczna- chcial on sklecic jakis komentarz wplatujac w niego tytuly filmow Kieslowskiego- i w tym kontekscie okreslenie sp. Pana Krzysztofa- "amatorem" to raczej komplement a nie obelga...ale moze sie myle...

Yokichi

Jeśli chodzi o reżyserów filmowych to do tej trójki dodał bym jeszcze Hasa, Holanduwne i Rybczyńskiego.

Yokichi

Kocham Kieślowskiego, mimo obejrzenia jedynie 3 kolorów i kilku "Dekalogów". O 22 lece na VI:)
Ale jak patrze na takich Kieślowskich, Piesiewiczów to przez chwilę się czuję dumna z bycie Polką.
No i jak potop czytam :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
budzik_3

tak, 'noz w wodzie" czyli romas 20-stolatka z ok 40 stolatka to TYPOWO zydowska tematyka! vPopieram (Stary jak znasz Polanskiego tylko z Pianisty to sie nie odzywaj!) Co do tematu posyu to to wyglada tak :Kieslowski, dlugo,dlugo nic, Polanski, nic, nic, moze Wajda-za ocs chyba ma Oskara?!

budzik_3

tak, 'noz w wodzie" czyli romas 20-stolatka z ok 40 stolatka to TYPOWO zydowska tematyka! vPopieram (Stary jak znasz Polanskiego tylko z Pianisty to sie nie odzywaj!) Co do tematu posyu to to wyglada tak :Kieslowski, dlugo,dlugo nic, Polanski, nic, nic, moze Wajda-za ocs chyba ma Oskara?!

budzik_3

tak, 'noz w wodzie" czyli romas 20-stolatka z ok 40 stolatka to TYPOWO zydowska tematyka! vPopieram (Stary jak znasz Polanskiego tylko z Pianisty to sie nie odzywaj!) Co do tematu posyu to to wyglada tak :Kieslowski, dlugo,dlugo nic, Polanski, nic, nic, moze Wajda-za ocs chyba ma Oskara?!

carl_ina

Kieślowski wszystkich naszych polskich reżyserów pozostawia w tyle. On tworzy sztukę, wszystkie jego dzieła są mądre, niosą przesłanie i to w formie wręcz mistrzowskiej. KIeślowski jest człowiekiem wielkim i udowodnił to wieeelokrotnie.

donZabol

wszystko sie zgadza, tylko jeden maly blad, formalnie to "Byl". ale wiem, ze w sercach wielu widzów, krytykow i kinomanow na zawsze bedzie(Jest).

carl_ina

Ok OK noz w wodzie to nie jedyny nie zydowski film Polanskiego .A Wajda dlatego dostal oskara Bo wykorzystal bodajze w 2 swoich filmach tematyke znana na calym swiecie czyli Solidarnosc(Dostal oskara za tworczosc bo mielismy juz w historii akademi kilka zapomnianych ludzi ktorym trzeba bylo sie zrewanzowac).Gdyby nie to niedostal by oskara , bo jest marnym rezyserem.

Yokichi

"Obok Polańskiego i Wajdy najlepszy polski reżyser!!"

haha! Polański to Polak:)) http://www.festival-cannes.fr/perso/index.php?langue=6002&personne=14 [www.festival-cannes.fr/ ...]

Kiślowski obok Wajdy... ciekawe.... Za co Wajda... Gdyby nie jego "Człowieki" to nie był by tak popularny...

"Dekalog, i trzy kolory to po prostu arcydzieła!"
A Amator i Krótkie filmy?

KYRTAPS

Sądzę, że były to cytaty moich słów, więc odpowiem.
Tak Polański jest Polakiem i sam nigdy tego nie ukrywał, zawsze mówił, że czuje się Polakiem, mówi dobrze po polsku, ma polskie obywatelstwo, a że akurat urodził się we Francji, no cóż bywa. A że akurat na tej stronie napisali inaczej to ich problem. Ja słuchałem uważnie co mówi Polański i jeśli czuje się Polakiem to jest nim, chociażby cały świat twierdził, że nie.
Wajda, mam szacunek dla niego za jak określiłeś "człowieki", a ponadto miałem kiedyś możliwość poznania Wajdy więc dla tego go lubię.

Co do Kieślowskiego wymieniłem tylko kilka jego świetnych filmów, ale "Amator" czy "Krótkie filmy" także są dla mnie arcydziełami. Uważam, że Kieślowski to reżyser kompletny i gdyby nie przed wczesna śmierć dzisiaj na pewno dzierżyłby w dłoni nagrodę Akademii. Pozdrawiam,
Yokichi

Yokichi

Za co Wajda? Pomyślmy. Po pierwsze kanał , jeden z bardziej przejmujących filmów wojennych , poruszający obraz powstania Warszawskiego , Popiół i diament - rewelacyjny film , rola Cybulskiego jest wielka , Lotna , niedawno obejrzałem , fascynujący obraz , gorszy od popiołu i Kanału ale też świetny. Niewinni czarodzieje , praktycznie nieznany film , ale obejrzałem go na kino polska i się zachwyciłem , Danton - rewelacyjny film kostiumowy z Depardieu , Człowiek z marmuru i żelaza - dwa świetne filmy ma się rozumieć , Ziemia Obiecana - film uznawany za najlepszy film polski , rewelacyjna historia nie ustępująca na przykład Felliniemu czy Formanowi w sposobie reżyserowania i sposobie poruszania widza. Panny z wilka - film nie genialny ( nagrodzenie go nominacją do oscara było małą pomyłką) ale i tak świetny , a do tego Popioły , kronika wypadków miłosnych , Brzezina , krjobraz po bitwie , wesele , korczak i pan tadeusz , przez wielu uznawany za film kiepski , dla mie arcydzieło. Właściwie raz się potknął , zrobił średnią zemstę ( ale nie złą , świetna aktorsko , nieźle wyreżyserowana) i to wszystko. Może zrobił kiedyś zły film , nie wiem , bo widziałem tylko te , ale po tych filmach można śmiało nazwać go mistrzem. Bo ktoś tutaj napisał " gdyby nie Człowieki to nie byłby taki znany " , to powiem ci że człowieki to nie są jego najlepsze filmy. A co do Polańskiego - Nóż w wodzie , dwaj ludzie z szafą , wstręt , Matnia , Nieustraszeni pogromcy wampirów , Dziecko rosemary , co ? , Chinatown , lokator , tess , frantic , gorzkie gody , oliver twist - bardzo żydowskie filmy , aż przesiąknięte żydowską kulturą itp. Faktycznie nie jest to za bardzo polski reżyser , ale jst świetny , trzeba mu to przyznać. No i studiował w łodzi... A że Kieślowski jest świetnym reżyserem to wiadomo. Dekalog , Amator , Przypadek , Trzy kolory... rewelacyjne filmy

lihol

podzielam zdanie powyżej :) ale co dow Wajdy. temu panu powinno sie zakazać reżyserii jakieś 10-15 lat temu. doo jego starych filmów mam szacunek, nowe pokazują jak upada legenda kina...
Dla mnie naj jest Kieślowski poźniej reszta, ale o gustachh się nie rozmawia ;)

VesnA

ależ o gustach rozmawiać można! Na mój gust niewątpliwymi debilami są ci, którzy pytają KTO TO JEST WAJDA? etc. Obejrzeć minimum 25 jego filmów, zastanowić się dni parę i dopiero osądzać człeka, czy twórczość - taka moja rada. pozdro dla ziomali.

Mateusz_Glowacki

Po niektórych waszych wypowiedziach po prostu śmiać mi się chce. Polańskiego traktujecie jak jakiegoś drugorzędnego reżysera, którego nikt nie zna. A jest przecież najlepszym i najbardziej znanym polskim filmowcem na na świecie. Warto np. wspomnieć że jego film (Nóż w Wodzie) był pierwszym w historii polskim obrazem nominowanym do Oskara. A inne? Chinatown został wybrany najlepszym filmem lat 70-tych (sprawdzone źródło), Dziecko Rosemary, Nieustraszeni..., Tess są uważane za arcydzieła. Za Pianistę dostał Oskara za reżyserię, co przewyższa go nad Wajdą który go dostał ale jedynie za całokształt twórczości. I w ogóle skąd ten tekst że jego filmy są żydowskie? To jakiś absurd albo po prostu przejawy coraz modniejszego w Polsce antysemityzmu i ksenofobii (patrz pewne radio). Jeśli chodzi o Kieślowskiego to muszę przyznać że był geniuszem, niestety tylko trochę za mało cenionym na arenie międzynarodowej. Ale był najlepszy w kraju, w ojczyźnie, w której pozostał, a jego filmy niosą wielkie przesłanie, są arcydziełami do których nie mam żadnych wątpliwości. Wajdy za bardzo nie lubię ze względu na jego filmy z ostatniego 20-lecia. I w ogóle jeździł trochę na Solidarności, co mu z pewnością pomogło w zdobyciu nagród.
Najpierw lepiej oglądnąć z dziesięć filmów danego autora niż potem wypisywać na forum takie bzdury...

almodrama

nie chcę wyjść na ignoranta- ale Polański na dziś dzień jest reżyserem drugiej kategorii. O Kieślowskim uczą w szkołach filmowych (USA mam na myśli), Wajda to klasyka (oskara i te sprawy, choć ja osobiście twierdzę, że 'waść' już skończyć był dawno winien), a Polańskiego zapomnieli, ba! po ostatnich filmach wręcz natarczywie ignorują (choć nie wiem czemu- bo żadnego z tych filmów nie widziałem). Żadnych rzeczy osobistych w tym poście- po prostu to jest info, jak znajomi w amerykańskiej filmówce postrzegają polaków (na marginesie- więcej osób kojarzy tam Bartkowiaka niż Polańskiego- ale to też za dobrze o nich nie świadczy)...

Yokichi

Najpierw sprostowania:
Do Yokichi: Trzy Kolory były nominowane ale za ostatnią część CZERWONY, nie za NIEBIESKI - w trzech kategoriach, za reżyserię, scenariusz oryginalny i zdjęcia.
Do Kyrtapsa: Faktycznie, Polański urodził się w Paryżu, ale całe dzieciństwo, wojnę, póżniej okres studiów - spędził w Polsce... Zresztą cała jego rodzina to byli Polacy, a on wyjechał z Polski, nie dlatego że czuł się Francuzem, ale oczywiście ze względu na sytuację polityczną. W późniejszych latach często podkreślał swoje polskie pochodzenie, a odkąd upadł w Polsce socjalizm, Roman często pojawia się w kraju... Żyje teraz jednak przede wszystkim we Francji, bo tam może liczyć na wyprodukowanie każdego swojego projektu, podczas gdy Polska może tylko być nieśmiałym koproducentem, jak w przypadku PIANISTY. Poza tym ma francuską żonę, więc nic dziwnego, że pozostaje tam... Zwłaszcza że Francuzi udzielili mu właściwie azylu, gdy uciekł z USA. Tak więc Polański to nie jest żaden Francuz i żaden burek ze strony internetowej Cannes mnie do tego nie przekona...

Yokichi

śnił mi się dzisiaj... kurde, brakuje mi tego faceta... straszny żal pozostał, po jego śmierci... jakim cudem on umarł tak młodo... :( i ta świadomość, że jego już nie ma...

Yokichi

Wajda do pięt nie sięga temu panu.

Stranger

10/10

Yokichi

Sama prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones