Krzysztof Wach 

6,0
1 350 ocen gry aktorskiej
Krzysztof Wach

Aktor filmowy i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.Od lat znany widzom z nietuzinkowych ról w takich serialach jak "Przyjaciółki", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Mąż czy nie mąż" i wielu innych. W kostiumowym serialu "Wojenne Dziewczyny" wcielił się w rolę oficera SS (Sturmbannführer Kleim), grając wyłącznie po niemiecku.
Wykorzystał tam swoje umiejętności językowe, porozumiewa się płynnie zarówno językiem niemieckim, jak i angielskim. Od 2009 roku współpracuje z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Aktualnie występuje tam w spektaklach: "Iwona, Księżniczka Burgunda" w reżyserii Agaty Dudy-Dracz (Książę Filip), "Antoniusz i Kleopatra" Wojciecha Farugi (Marek Antoniusz) oraz "Bang Bang" Dominiki Knapik (Derryl, Harlan, Tirowiec). Gościnnie występuje również na deskach Teatru Capitol we Wrocławiu i Teatrze Ochoty w Warszawie.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lutego 1986

miejsce urodzenia: Leżajsk, Polska

wzrost: 180 cm

W 2009 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
W 2009 roku wystąpił w teledysku "Mów mi dobrze" zespołu happysad.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo podobny do Marcina Bosaka! Nawet głos prawie identyczny ;)

nigdy bym nie pomyślał, że to polski aktor

Świetnie zagrał rolę Prospera w sztuce Ja, Piotr Riviere. Jestem świeżo po spektaklu i 4 godziny tam spędzone były naprawdę wyjątkowe.

Podobni.

Teraz gra Maćka w ''przyjaciółkach'', warto dopisać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones