[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":396,"rate":7.532828282828283,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":true,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":394,"rate":7.258883248730965,"desc":"oceny","profession":"zdjęć"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":152,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":26,"rate":5.961538461538462,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,5
396 ocen pracy reżysera
Jan Holoubek
Urodził się 4 marca 1978 roku w Warszawie. W 2001 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTiTV w Łodzi. Zawodu uczył się pod okiem takich twórców jak Edward Kłosiński i Witold Sobociński. Od 2004 roku działa niezależnie jako autor zdjęć przy produkcjach filmów fabularnych, telewizyjnych oraz reklamowych. Pracował na planie do filmów Juliusza Machulskiego, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Stuhra czy Krystyny Jandy. W 2007 roku zadebiutował jako reżyser filmem dokumentalnym "Słońce i cień", który nagrodzono na wielu festiwalach. W 2014 roku zrealizował mockument "Pocztówki z Republiki Absurdu". W 2018 roku wyreżyserował głośny serial sensacyjno-kryminalny "Rojst", napisany wspólnie z Kasprem Bajonem.

Jego pełnometrażowy film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Obraz doceniono na festiwalach filmowych i obsypano licznymi nagrodami w kraju, jak i za granicą m.in.: nagroda za debiut reżyserski na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 15 nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2021, w tym za najlepszą reżyserię, film i odkrycie roku. Otrzymał także nagrody na festiwalu Camerimage, Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Filmów Polskich oraz pięć statuetek na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Film uhonorowano nagrodami także na Black Nights Film Festival w Tallinie oraz na Festiwalu Nuovo Cinema Europa w Genui. Reżyser został także laureatem Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa".

Od 2011 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. 

Aktualnie reżyser jest w produkcji seriali "Rojst’97" oraz "Wielka woda".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 marca 1978

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 187 cm

Orzeł
Zdobył 3 nagrody Orzeł, 7 innych nagród i 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jest synem pary aktorów: Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka.
W 2001 roku ukończył studia na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
W 2018 roku wystąpił w kampanii społecznej przeciwko działaniom zbrojnym w Syrii pt. "Make Films Not War" (wraz z Agatą KulesząMarią SadowskąBartoszem KonopkąDawidem OgrodnikiemMichałem Żurawskim,  Magdaleną PopławskąBodo Koxem, Aleksandrą PopławskąRadosławem Ładczukiem i Ewą Błaszczyk).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych