Morena Silva de Vaz Setta Baccarin

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/75664/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":11261,"rate":7.801616197495782,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/75664/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":244,"rate":7.627049180327869,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/75664/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":56,"rate":7.375,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,8
11 261 ocen gry aktorskiej
Morena Baccarin
Morena Baccarin urodziła się 2 czerwca 1979 roku w Rio de Janeiro w Brazylii. Jej matka, Vera Setta, jest popularną w Brazylii aktorką teatralną i telewizyjną. Ojciec, Fernando Baccarin, pracuje w Brazylijskiej telewizji Record TV w Rio de Janeiro. Ma młodszego brata, który żyje w Nowym Yorku. Kiedy miała 10 lat przeprowadziła się z rodziną do Greenwich Village w stanie Nowy York w USA. Uczęszczała tam do gimnazjum "New York City Lab School for Collaborative Studies", gdzie była w jednej klasie z inną znaną aktorką Claire Danes. Następnie poszła do liceum "Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts". Początkowo chciała zostać profesjonalnym fotografem ale podczas nauki w liceum złapała aktorskiego bakcyla i po jego ukończeniu wstąpiła do "Juilliard School", gdzie uczyła się aktorstwa.

Pierwszą rolę zagrała w 2001 roku w filmie "Perfumy" (Perfume) jako Monica, a następnie w filmie "Way Off Broadway" jako Rebecca, za który otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym Wine Country Film Festiwal.

W 2002 roku po zagraniu małej roli w filmie "Lawirant" (Roger Dodger) mając dosyć bycia bezrobotną przeprowadziła się do Los Angeles. Po tygodniu czasu w Los Angeles za namową swojego agenta zgodziła się na udział w castingu do serialu "Firefly", po którym szybko otrzymała rolę Inary Serra. Mimo iż serial został usunięty z anteny po nakręceniu 12 z 14 odcinków, zdobył rzesze fanów na całym świecie i zanotował bardzo wysoką sprzedaż na DVD. W 2003 roku serial otrzymał nagrodę Emmy za efekty specjalne w serialu i dzięki bardzo dużemu wsparciu fanów, w 2005 roku nakręcono kontynuację serialu w postaci pełnometrażowego filmu "Serenity", w którym Morena kontynuowała swoją rolę Inary.

W lutym 2005 roku użyczyła głosu w serialu animowanym "Liga Sprawiedliwych" (Justice League) jako Black Canary. Zagrała także w serialu "Still Life" jako Maggie, który niestety został zdjęty z anteny nim w ogóle został wyemitowany oraz wystąpiła gościnnie w dwóch odcinkach serialu "Życie na fali" (The O.C.) jako Maya Griffin.

W kwietniu 2006 roku ogłoszono, iż Morena zagra dorosłą postać Adrii w serialu "Gwiezdne wrota" (Stargate SG-1). Pierwszy raz pojawiła się w 7 odcinku 10 sezonu jako dorosła Adria (młodsza Adria była grana przez inne aktorki). Powtórzyła swoją rolę Adrii w filmie "Stargate: The Ark of Truth" w 2008 roku. Podczas trwania 10 sezonu "Gwiezdnych wrót" w latach 2006-2007 wystąpiła gościnnie w serialach "Kitchen Confidential" jako Gia, "Jak poznałem waszą matkę" (How I Met Your Mother) jako Chloe, "Justice" jako Lisa Cruz i "Las Vegas" jako Sara Samari.

W 2007 roku zagrała w telewizyjnym filmie "Piaski otchłani" (Sands of Oblivion) jako Alice Carter oraz w serialu "Heartland" jako Jessica Kinala. Serial został jednak zdjęty z anteny po wyemitowaniu 9 odcinków z powodu słabej oglądalności. W 2008 roku zagrała w filmie "Stargate: The Ark of Truth" jako Adria oraz gościnnie w serialach "Wzór" (Numb3rs) jako Lynn Potter oraz "Brud" (Dirt) jako Claire Eland. Dodatkowo zaszokowała swoich fanów małą rolą w filmie “Miłość naznaczona śmiercią“ (Death in Love), w którym zagrała scenę będąc w pełni nagą przed kamerą.

Rok 2009 to rola w filmie "Stolen Lives" jako Rose Montgomery, gościnny występ w serialu "Medium" jako Brooke Hoyt oraz nowa rola w kolejnym serialu sci-fi "V" jako Anna, za którą otrzymała w 2010 roku nominacje do nagrody Saturna za najlepszą drugoplanową aktorkę telewizyjną. Jednak na czas trwania Olimpiady Zimowej w Vancouver zawieszono kręcenie serialu i postanowiono go wznowić dopiero w marcu 2010 roku. Dlatego w oczekiwaniu na wznowienie serialu "V", na początku 2010 roku Morena zagrała gościnnie w serialu "The Deep End", który w wyniku słabej oglądalności został przerwany po nakręceniu 6 odcinków.

W wolnym czasie Morena lubi gotować, czytać Shakespeara i oglądać stare filmy takie jak "Casablanca". W zależności od pracy swój czas dzieli między Nowy York i Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 czerwca 1979

miejsce urodzenia: Rio de Janeiro, Brazylia

wzrost: 171 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Austin Chick (18.11.2011 - 18.03.2016, rozwód), syn Julius (ur. 22.10.2013); 2. Ben McKenzie (od 02.06.2017), córka Frances Laiz (ur. 02.03.2016)
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2004 r. - dezodorant Secret Anti-Perspirant;
- 2018 r. - kosmetyki do farbowania włosów Magic Retouch marki L'Oreal Paris (wraz z Helen Mirren, Jonathanem Saxby, Inką i Neele Hoeper, Andie MacDowell oraz Ają Naomi King).
Jej matką jest Vera Setta.
W 2000 roku ukończyła studia teatralne w The Juilliard School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych