Leelee Sobieski 

Liliane Rudabet Gloria Elsveta Sobieski

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2655,"rate":6.768738229755179,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":12,"rate":6.75,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
6,8
2 655 ocen gry aktorskiej
Leelee Sobieski
Ojciec, Jean Sobieski jest francuskim malarzem polskiego pochodzenia, a matka amerykańską producentką i scenarzystką. Leelee przygodę z filmem rozpoczęła od szkolnej stołówki, gdzie odkrył ją agent Woody'ego Allena. Aktorka często podróżuje ze Stanów do Europy. Głównie do Londynu i na południe Francji, gdzie mieszkają jej rodzice. Płynnie mówi po angielsku, francusku i "trochę" po polsku. Bardzo dużo odziedziczyła po rodzicach. Jej mocną stroną jest malarstwo i ceramika. Zna się też na muzyce. Jej ulubioną muzyką jest blues. Pisze też wiersze i jeździ konno. Ma młodszego brata Roberta. Największym jej sukcesem jest główna rola w telewizyjnej wersji "Joanny D'Arc", za którą była nominowana do nagrody Emmy oraz do Złotego Globu. Duży wpływ na jej karierę miał też epizod, który zagrała w głośnym thrillerze erotycznym "Oczy Szeroko Zamknięte" Kubricka. Popularność wśród młodzieżowej publiczności zawdzięcza dramatycznej historii miłosnej "Miejsce na ziemi" Marka Piznarskiego, gdzie wystąpiła z Chrisem Kleinem. Powodzeniem cieszyły się również kolejne filmy z jej udziałem: "Szklany dom" Daniela Sackheima i "Prześladowca" Johna Dahla. Leelee Sobieski jest uważana za jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 czerwca 1983

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Matthew Davis (2008 - 2009 rozwód); 2. Adam Kimmel (od 31.08.2010), 2 dzieci: córka Louisanna Ray (ur. 15.12.2009) i syn Martin (ur. 2014)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "Where You Are" Jessica Simpson;
- 2002 r. - ''We Are All Made of Stars'' - Moby.
Ma młodszego o siedem lat brata Roby'ego.
Zbiera pasemka włosów wielkich gwiazd, które występują z nią w filmach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych