film

Kult

The Wicker Man
2006
1h 42m
5,0 26 831
ocen
5,0 10 1 26831
2,0 5
ocen krytyków
Detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia córki swojej dawnej narzeczonej. Zobacz pełny opis
Kult zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kult
Zwiastun nr 2
Kult
Zwiastun nr 1
nr 2 2009-11-16T11:52:24 https://fwcdn.pl/webv/76/64/17664/thumbnail.17664.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/275/207875/the_wicker_man___trailer.vp9.480p.webm

Szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która zaginęła w tajemniczychSzeryf Edward Malus (Nicolas Cage) ma za sobą traumatyczne przeżycia, o których bardzo chce zapomnieć. Kiedyś niechcący przyczynił się do śmierci małej dziewczynki. Być może los pozwoli mu jednak odkupić swoje winy. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu była dziewczyna, prosząc o pomoc w odnalezieniu córki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi Malusa na niewielką wyspę. Początkowo jej mieszkańcy odnoszą się do niego z chłodną rezerwą, później z jawną i rosnącą wrogością. Policjant wkrótce odkrywa, że na wyspie odbywają się dziwne i przerażające okultystyczne seanse, a ich uczestnicy oddają cześć pogańskim bóstwom. Powoli oplata go sieć wiekowych obrzędów i zabójczych kłamstw. Czyżby dziewczynka została poświęcona jednemu z bożków w ofierze? [opis dystrybutora]

boxoffice
$38 805 380 na świecie
$23 649 127 w USA
$15 156 253 poza USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
Anthony Shaffer (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Monolith Films
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Emmett/Furla Films (produkcja) / Saturn Films (produkcja) / więcej
tytuł oryg.
The Wicker Man
inne tytuły
Wicker Man Australia
więcej
Neil LaBute, reżyser "Kultu" chciał, aby główne role żeńskie w jego filmie zagrały Angelina Jolie i Winona Ryder, lecz aktorki nie zgodziły się na udział w filmie.
Liam Neeson i Robert Carlyle byli brani pod uwagę przy obsadzaniu ról w filmie. 
Edward uwięziony w krypcie jest przemoczony. Kiedy Willow go ratuje i wydostają się na zewnątrz ubranie Edwarda wydaje się być suche, zwłaszcza spodnie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jako horror/thriller - ocena 1/10, ale jako komedia/ pastisz filmów grozy - przynajmniej 7/10 a może więcej. Jaką ocenę mam wystawić?

Polecam obejrzeć do samego końca

Coś z Barei...

ocenił(a) film na 7

To jest miś na miarę naszych możliwości, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

film jest w złej kategorii, stąd niska ocena. dreszczowiec/horror?! nope... to zajebista czarna komedia. Nie pamiętam kiedy się tak uśmiałam.

wartałoby lepiej wziąć się za oryginał z Christopherem Lee. Film lepszy i przede wszystkim kultowy, na pewno bardziej poszerzy światopogląd filmowy niż ten bubel z Cagem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones