Martha Coolidge 

6,1
140 ocen pracy reżysera
Martha Coolidge
Studiowała w Rhode Island School of Design, School of Visual Arts, Columbia University i na wydziale filmowym New York University. Realizowała krótkometrażowe filmy dokumentalne, była producentką i scenarzystką dziecięcego show ("Magic Town") w kanadyjskiej telewizji. Należała do organizacji Association of Independent Video and Filmmakers, pracowała w telewizji (seria "Strefa zmroku", film "Crazy in Love").

Jako reżyserka debiutowała obrazem "To nie jest przyjemny film" (1976), z udziałem nieznanych szerzej aktorów: Michele Manenti, Jima Carringtona, Anne Mundstuk, Amy Wright, Stephena Lauriera, który był śledztwem z kamerą wokół gwałtu na uczennicy i zawierał wątki autobiograficzne. Dotyczy to również jej kolejnych filmów. Następny projekt, musical rockowy, miał finansować Francis F. Coppola, do realizacji jednak nie doszło.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 sierpnia 1946

miejsce urodzenia: New Haven, Connecticut, USA

Independent Spirit
Zdobyła Independent Spirit, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Michael Backes (od 22.03.1984, rozwód), dziecko; 2. James H. Spencer, syn Preston
W latach 2002-2003 była prezesem DGA (Gildia Amerykańskich Reżyserów Filmowych). Była pierwszą kobietą, która przewodniczyła temu stowarzyszeniu.
Pierwotnie to ona miała reżyserować film "Some Kind of Wonderful" (1987) jednak zrezygnowała na parę tygodni przed rozpoczęciem zdjęć z powodu różnic w wizji tego filmu pomiędzy nią a producentem. Zastąpił ją Howard Deutch.
Była członkinią teatralnego jury na Festiwalu Filmowym w Sundance w 1986 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wpisujcie Wasze oceny dokonań tej reżyserki.

Nowy film Marthy kręcony w Łodzi. Opowiada o ludziach żyjących w gettcie.

Dodawajcie posty kiedy natraficie na jakiś jej film w programie TV.

Grałam w jej filmie. Bardzo pozytywna osoba. Miałam jedyny problem nie za bardzo mogłam się z nią porozumieć, bo niestety mówi po angielsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones