[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/645379/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":8,"rate":6,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/645379/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":7,"rate":5.285714285714286,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/645379/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}}]
6,0
8 ocen pracy reżysera
Mateusz Rakowicz
Reżyser, storyboardzista, scenarzysta. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. W 2020 r. na ekrany kin trafił jego indywidualny debiut pełnometrażowy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje“ to komedia akcji inspirowana życiorysem Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego „króla złodziei i ucieczek“ z lat 80-tych, który pobił światowy rekord wymykając się 29 razy organom ścigania.

Rakowicz to także jeden z reżyserów filmu „Stacja Warszawa“ oraz twórca produkcji krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika” i „Romantika” z Robertem Więckiewiczem i Justyną Wasilewską w roli głównej. Autor nagradzanych reklam i teledysków m.in. Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu i Kamila Bednarka.

Stworzył storyboardy do ponad 500 filmów reklamowych i kilkudziesięciu produkcji fabularnych w tym m.in. dla Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego czy Krzysztofa Zanussiego.

Laureat Fryderyka za reżyserię teledysku „Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej w 2011 r.

[informacja nadesłana]
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lipca 1977

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Kurde, jak pierwszy raz usłyszałem, że mają robić aktorską wersję "Kajko i Kokosz" w Polszy, to pomyślałem, że chyba tam za dużo dżointów wypalili. Ale po tym jak facet popłynął w "Najmro", to jest całkiem prawdopodobne, że z "Kajko i Kokosz" też zrobi coś ciekawego i rajcującego. Oby! Bo chłop ma talent ... więcej

    • Latarnik mistrzostwo, mam nadzieję że to nie ostatnia jego produkcja