Mateusz Rakowicz 

7,0
338 ocen pracy reżysera
Mateusz Rakowicz
Reżyser, storyboardzista, scenarzysta. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. W 2020 r. na ekrany kin trafił jego indywidualny debiut pełnometrażowy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje“ to komedia akcji inspirowana życiorysem Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego „króla złodziei i ucieczek“ z lat 80-tych, który pobił światowy rekord wymykając się 29 razy organom ścigania.

Rakowicz to także jeden z reżyserów filmu „Stacja Warszawa“ oraz twórca produkcji krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika” i „Romantika” z Robertem Więckiewiczem i Justyną Wasilewską w roli głównej. Autor nagradzanych reklam i teledysków m.in. Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu i Kamila Bednarka.

Stworzył storyboardy do ponad 500 filmów reklamowych i kilkudziesięciu produkcji fabularnych w tym m.in. dla Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego czy Krzysztofa Zanussiego.

Laureat Fryderyka za reżyserię teledysku „Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej w 2011 r.

[informacja nadesłana]
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 lipca 1977

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

podcast

WALKIE TALKIE: Polskie kino akcji - co o nim sądzicie?, ft. M....

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

- ależ powiało świeżością i nowoczesnością. A przy tym wszystkim radością z tworzenia. Tak trzymać! PS Powinna być nagroda za reżyserię w Gdyni. No, takiej brawury w opowiadaniu to chyba nikt tam z konkurencji nie pokazał.

Kurde, jak pierwszy raz usłyszałem, że mają robić aktorską wersję "Kajko i Kokosz" w Polszy, to pomyślałem, że chyba tam za dużo dżointów wypalili. Ale po tym jak facet popłynął w "Najmro", to jest całkiem prawdopodobne, że z "Kajko i Kokosz" też zrobi coś ciekawego i rajcującego. Oby! Bo chłop ma talent filmowy, czego...

więcej

Latarnik mistrzostwo, mam nadzieję że to nie ostatnia jego produkcja

Upadek polskiego kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones