Matthew Robert Smith

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10223,"rate":8.149075613811993,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":11,"rate":8.181818181818182,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":10,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
10 223 oceny gry aktorskiej
Matt Smith XI
Matthew Robert Smith urodził się 28 października 1982 w Northampton, (hrabstwo Northamptonshire, Anglia, Wielka Brytania). 
Uczęszczał do Northampton School for Boys. Planował zostać profesjonalnym graczem piłki nożnej. Grał w takich zespołach dla młodzieży jak Northampton Town F.C., Nottingham Forest F.C., czy Leicester City F.C. Po odniesieniu poważnego urazu pleców, jego nauczyciel zachęcał go do zainteresowania się aktorstwem. Namówił go do dołączenia do National Youth Theatre w Londynie. Po ukończeniu szkoły Matt studiował dramat oraz sztukę kreatywnego pisania na University of East Anglia.
Po wielu sztukach teatralnych i kilku epizodach w telewizji otrzymał swoją pierwszą znaczącą rolę - Danny'ego Fostera w "Party Animals".
Jak dotąd jest najbardziej rozpoznawalny dzięki roli 11. wcielenia Doktora w serialu "Doktor Who"; wciela się w nią od 2010 r. Za tę kreacji został w 2011 r. nominowany do nagrody BAFTA w kategorii "Najlepszy pierwszoplanowy aktor telewizyjny".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 października 1982

miejsce urodzenia: Northampton, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 181 cm

Ukończył dramat oraz sztukę kreatywnego pisania na University of East Anglia w Norwich (Anglia, Wielka Brytania).
Był brany pod uwagę do roli Jokera w filmie "Legion samobójców". Angaż otrzymał Jared Leto.
Był brany pod uwagę do roli doktora Carltona Drake'a w filmie "Venom". Angaż otrzymał Riz Ahmed.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych