[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/42524/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":281,"rate":7.135231316725979,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/42524/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":20,"rate":7.85,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/42524/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":6,"rate":8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
281 ocen gry aktorskiej
Maxwell Caulfield
Jego nazwisko pochodzi z klasycznej książki J.D. Salingera "Buszujący w zbożu". Mając 19 lat, wyjechał do Stanów Zjednoczonych z mocnym postanowieniem zrobienia kariery aktorskiej. Odbył praktykę sceniczną i grywał w teatrze. Za rolę w sztuce "Class Enemy" otrzymał nagrodę światowego teatru (Theatre World Award). Pojawił się w sztukach Public Theatre w Nowym Jorku i na Zachodnim Wybrzeżu. Na dużym ekranie zadebiutował rolą Anglika Michaela Carringtona, ucznia Rydel High School w sequelu filmu muzycznego Patricii Birch "Grease 2". Sławę zawdzięcza roli Milesa Colby'ego, dziedzica fortuny Colby Enterprises w serialu TV "Dynastia" i bliźniaczym "Dynastia Colbych". Był ogłoszony jednym z dwunastu na liście Obiecujących Nowych Aktorów 1985 roku w edycji 37 "Ekranu Świata Johna Willisa". Jego pasierbica Melissa jest również aktorką.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 listopada 1959

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

żona Juliet Mills (od 02.12.1980)
Znalazł się na liście 12 Najbardziej Obiecujących Nowych Aktorów 1985 w John Willis' Screen World, Vol. 37.
Ma na swoim koncie nagie występy na nowojorskiej scenie. Raz grał całkowiecie roznegliżowany przez ponad 40 minut ze zdobywczynią Oscara Jessicą Tandy.
Jego bratem jest muzyk Marcus Maclaine.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czy tylko ja uważam, że był (i nadal jest, choć już raczej nie dla mojego pokolenia) niesamowicie przystojny? W Grease całkowicie mnie zauroczył. Ponadto całkiem dobry aktor.

  2
  • TEJ SAMEJ KOBIECIE OD 26 LAT MIMO 18 LAT RÓŻNICY

  • Niedawno obejrzałam pierwszą część filmu "Dopóki się znów nie spotkamy"; grało w nim wielu przystojnych mężczyzn, lecz Max zwrócił szczególnie moją uwagę (takiemu uwodzicielowi dałabym się porwać, jak bohaterka filmu!:) Koniecznie muszę obejrzeć jakieś inne filmy z jego udziałem. BARDZO PROSZĘ: jeśli ma ... więcej

   1
   • W "The Catcher in the Rye" nie było żadnego Maxwella od którego mógł zapożyczyć imię. Jeśli już to nazwisko Caulfield pochodzi od nazwiska głównego bohatera.

    • Pamietam go z roli Milesa Colby z 'Dynastii' - i dodaję jego fotkę.