Chad Michael Murray 

7,1
3 892 oceny gry aktorskiej
Chad Michael Murray
Chad Michael Murray urodził się oraz wychował w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Chad znalazł widownię bardzo wcześnie w życiu. Kiedy miał 4 lata, młody aktor wykonywał przeróżne występy dla jego licznej rodziny, w której miał czterech braci i siostrę. W wieku 15 lat złamał sobie nos, co zakończyło się pobytem w szpitalu, gdzie pielęgniarka zachęciła go, by rozpoczął karierę modela. Dwa lata później Michael wygrał stypendium agencji modeli w Buffalo, dzięki czemu wziął udział w modelingowym zjeździe w Orlando. Tam zauważył go agent i przeniósł do Los Angeles. Murray zaczął wtedy pracować dla takich marek jak Skechers, Tommy Hilfiger i Gucci. Wkrótce pojawiła się jego pierwsza telewizyjna rola, mianowicie gościnny występ w "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Wkrótce po tym CMM otrzymał rolę Tristana, zbyt pewnego siebie kolegi z klasy Rory, w "Kochane kłopoty". Po jednym sezonie w serialu przeniósł się do Wilmington w Karolinie  Północnej, by zagrać miłość Katie Holmes w "Jeziorze Marzeń". Innymi występami telewizyjnymi są role w filmie "Długa droga do domu" z Meredith Baxter i Robertem Urichem oraz główna rola w "Samotnym strażniku" wyprodukowanego przez WB. Murray został zauważony w remake'u klasycznego filmu pt. "Zakręcony piątek" z Jamie Lee Curtis. Zaraz po tym zagrał czarującego księcia w produkcji Warner Bros. "Historia Kopciuszka", a w roli jego miłości wystąpiła Hilary Duff. Aktor zagrał również w filmie "Megiddo". W 2005 roku wystąpił w "Domu woskowych ciał", u boku Elishii Cuthbert, Jareda Padaleckiego oraz Paris Hilton. Jego ulubione sporty to futbol i koszykówka. Jest też anty-narkotykowym wzorem dla dzieci i młodzieży oraz działa w wielu kampaniach charytatywnych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 sierpnia 1981

miejsce urodzenia: Buffalo, Nowy Jork, USA

wzrost: 183 cm

Teen Choice
Zdobył 4 nagrody Teen Choice, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Sophia Bush (16.04.2005 - 29.12.2006, rozwód); 2. Sarah Roemer (od 01.2015), 2 dzieci: syn (ur. 31.05.2015) i córka (ur. 13.03.2017)
Ma 4 braci : Rexa, Nicka, Brandona i Tylera oraz siostrę Shannon.
Podczas swojej wcześniejszej kariery modela złamał sobie nos, którego chirurdzy nie byli w stanie zrekonstruować i przywrócić do pierwotnego wyglądu. Można więc spostrzec, iż na zdjęciach obecnych różni się on od tych wykonanych przed wypadkiem.
 Na rzecz roli Lucasa Scotta w serialu "Pogoda na miłość", odrzucił rolę Ryana Atwooda w serialu "Życie na fali", którą ostatecznie otrzymał Ben McKenzie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych